UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Плани на літо: Як влаштувати морський відпочинок у Маріуполі

Ходити на пляж і милуватися морем маріупольці не припиняли навіть під час жорсткого карантину

Плани на літо: Як влаштувати морський ві…

Маріуполь не назвеш популярним українським курортом, наприклад, з Києва у поїзді їхати майже 20 годин - це сумнівне задоволення. Скоріше це регіональний курорт, куди їдуть зазвичай мешканці Донеччини і Луганщини

До того ж Маріуполь відомий не лише пляжем і багатою йодом морською водою, а й промисловістю, що забруднює повітря.  Тим не менш, відпочиваючих кожного року тут вдосталь, а місцева влада та громадські активісти стараються зробити його більш привабливим.

Дістатись Маріуполя можна Одеським, Київським, Львівським та Харківським потягами. А жителі сусідньої Луганщини чи півночі Донеччини доїхати до Маріуполя можуть автобусами або власними автівками.  До послуг жителів Волновахи ще й електричка. Зараз поступово сполучення між містами та областями відновлюється, тож треба слідкувати за цими новинами, щоб встигнути вчасно придбати квиток.

Житло можна обрати на різний бюджет і вимоги. А ще в залежності від тривалості відпустки. Хостелів у Маріуполі небагато.  Спальне місце коштуватиме від 70 грн на добу.  Готельні номери обійдуться від 150 до 2 тис. грн за добу. Квартиру в центрі чи Приморському районі можна зняти від 2 тис. грн за місяць. Ціни на подобову оренду квартир стартують від 250-300 грн. 

Отже, вирушаємо на море. Що робити, коли ви дістались міста і знайшли житло?

Пляжі Маріуполя

На пляжах Приморського бульвару завжди найбільше людей, тому що він розташований ближче до центру міста. Якщо любите прогулянки, сюди можна спокійно дійти пішки. А Приморським бувальром зручно їздити на велосипеді. На пляжі є лежаки, роздягальні, урни, чергують рятувальники.

Пляж Пісчаний від центру видалений на 8 кілометрів, до нього важко добиратися, але його називають більш комфортним і чистим.

Також користується популярністю пляж "Криничка", він обладнаний лежаками, є туалети на території, урни, місця для мангалів, навколо посаджені кримські сосни.

Є ще дикі пляжі "Собачий", "Комсомольський" без інфраструктири і зручностей.

 

Зустріти світанок на березі моря

Якщо ви вже вибралися на якийсь пляж, то можна залишитись там на ніч. Головне - вдягнутися тепліше і не забути засоби від комах. Ввечері у Маріуполі, як і в будь-якому іншому приморському місті, можна помилуватись дорожкою місяця на воді, прогулятись хвилерізами, подивитися звідти на місто у вогнях. А там, вже і до світанку недалеко. Якщо пощастить з погодою, і не буде хмарно, матимете змогу спостерігати, як сонце встає з-за обрію над морем. А ще, напевно, зустрінете перших рибалок, які виходитимуть на човнах у море.

Фото - Андрій Косенко/photographers.ua

Спостерігати за чайками

Якщо погода не налаштовує на сонячні ванни та водні процедури, можна прогулятись пірсом.  В компанії рибалок та морських птахів – чайок подихаєте корисним морським повітрям. Годувати їх хлібом не варто, це шкідливо для птахів, хліб викликає бродіння у їхньому кишковику і може призвести до смерті. Чайки годуються самостійно і їдять тільки рибу і рачків.

Фото - otzovik.com

Покататися на яхті в Маріуполі

На маріупольському узбережжі дотепер залишись два яхт-клуби.  Можна поспостерігати, як тренуються спортсмени, проходять регати. А ще самим потрапити на борт. Кількість людей, час, ціну та умови треба обговорити з капітаном яхти.

Оглядовий майданчик у порту Маріуполя

У тутешньому селищі Моряків є оглядовий майданчик, де обожнюють робити весільні фото закохані, а ще тут залишають традиційні замки. Їхати сюди – майже на околицю міста варто, навіть якщо не плануєте фотосесію зі своєю половинкою. Звідси відкривається особливий краєвид на море, пляж Піщаний та Маріупольський морський торговельний порт. Зверху можна спостерігати, як працюють крани та підходять кораблі.

Відпочити у курортних селах неподалік Маріуполя

В 20-45 км від Маріуполя у бік Мангушського району і ви можете обрати собі відпочинок екологічніший та спокійніший ніж в місті. Вода тут прозоріша, пісок жовтіший, повітря чистіше. До послуг туристів пансіонати та пропозициї від місцевих жителів Ялти, Мелекиного, Юр'ївки, Урзуфа, Бабах-Тарами, Білосарайської коси.  Житло тут можна знайти від 60 грн за людину на добу. Дістатись курортних сіл можна автобусами з маріупольської автостанції "АС-2". 

Побувати у Національному природному парку "Меотида"

Більша частина Національного природного парку "Меотида" залишилася на українській території і знаходиться на Білосарайській косі.  Тут ростуть червонокнижні рослини, живуть рідкісні птахи.  Є екскурсії туристичною стежкою.  Потрапити туди можна за попередньою домовленністю зі співробітниками парку.  Можна прогулятися і самостійно, але поводити себе так, аби не нашкодити природі. Тут не можна рвати квіти та трави, полювати, палити, розводити вогнища.

Лівобережний пляж Маріуполя, пікнік біля шлакової гори

 

 

 

 

 

 

Лівобережний пляж - одне з улюблених місць маріупольців для пікніків. Тутешнє море дуже мілке, купатися можуть хіба що діти.  Берегова лінія не широка, на піску є трава та дерева. Тож тут частенько відповівають сім'ями і смажать шашлики. Дуже близько від пляжу розташованйи металургійний комбінат "Азовсталь". Відходи від виробництва  - шлак, складають просто на березі. Тож їсти м'ясо доведеться милуючись шлаковою горою. Хоча, якщо не знати історії, легко можна прийняти її за природну гору. 

Фото - visitdonbass.info

Водонапірна вежа у Маріуполі

Якщо ж ви не прихильник морського відпочинку, поки ваші рідні чи друзі відпочиватимуть на пляжах, можете забратись на останній поверх колишньої водонапірної вежі у центрі міста.  Висота вежі - 30 метрів.

З оглядового майданчика видно місто з різних боків. Підніматися доведеться вузькими гвинтовими сходами. Відвідати майданчик можна безкоштовно, але треба заздалегідь уточнити розклад заходів у вежі. Зараз тут розташований туристичний центр, отже оглядовий майданчик відкритий, коли не має заходів на нижніх поверхах, аби туристи не заважали своїм підйомом. Звідси ж можна рушити на екскурсію історичною частиною міста. 

Фото - Facebook/Маріуполь - туристичне місто

Пішохідна екскурсія проходить старими вулочками, де можна знайти фігурки архітектора Віктора Нільсена, який побудував вежу та ще деякі будівлі в місті.  Аби заселфитись з Нільсеном, треба буде проявити винахідливість. Скульптурки - 30 сантиметрові, деякі розташовані на землі. Вартість екскурсії - 20 грн, записуватись треба заздалегідь.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme