ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Атака на Маріуполь скасовується?

Кожен день і по кілька разів всілякі експерти заявляють про атаку на Маріуполь
Depo.Маріуполь
30 квітня 2015 15:59
ФОТО: depo.ua
Атака на Маріуполь скасовується?
Атака на Маріуполь скасовується?

На сьогоднішній день атака на друге за величиною місто в Донецькій області можлива лише за кількох умов і за наявності низки факторів. 

Варіант перший - лобова атака. Але це малореально. У такому випадку перевага противника в живій силі і техніці має бути мінімум в 5 разів (враховуючи оновлену систему оборонних споруд). Тобто тільки в армійському еквіваленті (солдати проти солдатів) повинно бути мінімум 20 тисяч військових з боку нападників. А це більше половини всіх сил обох сепаратистських утворень разом узятих. Якщо ж на бік обороняючихся стане ще 5 тисяч місцевих жителів, то решту невизнаної території взагалі нікому буде "охороняти". І, до речі, як правило втрати нападників в міському бою становлять майже 40 відсотків (у російській армії це добре знають по Чечні, там були і великі втрати). Так що на цей варіант навряд чи хтось наважиться.

Варіант два - оточити місто. Для цього необхідно потужний бронетанковий кулак з підтримкою артилерії. Це не десять-двадцять танків, а дві сотні, плюс стільки ж бронетранспортерів і в два рази більше артилерійських установок. Якщо таку кількість техніки почнуть перекидати, то про це дізнаються не тільки супутники-шпигуни, а й вся Європа. Крім того, навіть якщо дуже пощастить в тактиці, облога міста може затягнутися на тижні і місяці, що за нинішньої ситуації означає 95 відсоткове враження нападників.

Варіант три: тиждень "прасувати" місто з "Градів" і іншої артилерії, знищивши інфраструктуру, 25% мирних жителів, порт і підприємства. І, таким нехитрим чином, налаштувати проти себе все мирне населення Донецької області, що залишилось. А також змусити нарешті світове співтовариство натиснути на Путіна так, щоб його Ростовське воїнство за день зачистило Лугансько-Донецьку філію Мордора. З точки зору захоплення - це найнадійніший варіант, але от з точки зору політики - не реально. Однак, все ж залишаються ознаки майбутньої війни, які теж не варто недооцінювати і бажано правильно трактувати.