Археологи кличуть мешканців Донеччини розкопати поселення, якому 3 тис. років

Археологічна експедиція Маріупольського державного університету  та ГО "Архі-місто" розпочнуть розкопки поблизу села Кременівка Нікольського району 15 липня,

Працюватимуть археологи над пошуком предметів побуту представників Бережнівсько-майовської зрубної культури, передає кореспондент Depo.Донбас.

"Колись абсолютно випадково під час археологічних розкопок ми знайшли поблизу Кременівки фрагменти кісток та кераміки, що належала даній культурі епохи бронзи. Орієнтовно поселення, яке ми будемо досліджувати, було на цій території понад 3 тисячі років тому. Зараз університет подав заявку в Інститут археології та отримав кваліфікаційний документ - відкритий лист, який дає дозвул на розкопки", - розповів керівник археологічної експедиції Маріупольського державного університету В'ячеслав Забавін.

Взяти участь в розкопках пропонують усім бажаючим.

"Долучитись до експедиції можна у якості туриста - з 15 липня до 5 серпня приїхати у Кременівку, де вам проведуть екскурсію і розкажуть про розкопки. Це безкоштовно. Також можна взяти безпосередню участь, для цього заздалегідь слід звернутись до керівника експедиції. Плануємо також залучити волонтерів з інших країн та регіонів України", - зазначив директор громадської організації "Архі-місто" Андрій Марусов.

Мінімальний термін, на який можна долучитись до розкопок - тиждень.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас