Американський мандрівник: Повітря у Маріуполі таке брудне, як у Лондоні в 1840 році

Американський мандрівник Пітер Сантенелло описав свої враження від відвідування Маріуполя

У своєму блозі на "НВ" він зазначив, що в Маріуполі люди живуть у пекельних умовах, позбавлені права дихати чистим повітрям, передає Depo.Донбас.

Сантелло розповів, що забруднене повітря він відчув, вийшовши з автобуса у Маріуполі.

"Тут же зіткнувся з чимось мені незнайомим. Їдкий запах проник в ніс, а потім в легені. Було ясно, що таке повітря не корисне для здоров'я. В очах з'явилося неприємне відчуття, я часто кліпав. Сонце палило крізь густий серпанок, яким було затягнуто небо. Люди в Маріуполі живуть в жахливих умовах. І це не перебільшення. Якість повітря тут така, як, напевно, була в Лондоні 1840-х років. В одному з районів міста всі поверхні покриті шаром чорного пилу. Білі речі перетворюються на чорні (як це сталося з моїм взуттям). Люди кашляють так, немов зараз початок зимового сезону застуд, а не середина літа. Відчувається, що з цим місцем щось в корені не так", - написав він.

У Сантелло виникло таке відчуття, що у місті всіх "позбавляють суверенітету і грубо порушують основне право на дихання".

"Того вечора я вирішив закрити вікно і включити кондиціонер. Це те, чого я ніколи не роблю, але повітря всередині квартири ставало все гірше, і це було схоже на окупацію. Пізніше мені сказали, що по ночах фабрики викидають в повітря більше шкідливих речовин, користуючись тим, що люди не можуть цього побачити. Вранці я знову попрямував в бік центру. Пройшов по якихось задвірках, а потім вийшов до того, що виглядало як Готем-сіті. Величезні допотопні фабрики вивергали в повітря неймовірні обсяги забруднюючих речовин", - зазначив він.

Сантелло написав, що не стверджує, що заводи повинні закритися.

"Але на дворі 2019 й, і є способи зробити виробництво чистіше. Тут же бачимо усвідомлений вибір - отримати більше прибутку і вкрасти здоров'я людей. Заводи могли б провести модернізацію і встановити дорогі системи фільтрації, щоб поліпшити якість повітря, але такий гуманізм, мабуть, не узгоджується з прибутком", - написав він.

Нагадаємо, Сантелло побував у Маріуполі у червні, записав відео і розповів, що шокований екологічною ситуацією в місті, закопченістью будинків і тим, що на вулицях немає чим дихати.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook