Зізнання Болотова: Хронологія розстрілу Луганська бойовиками влітку-2014 (ФОТО, ВІДЕО)

Скоро ватажки "Л-ДНР" у подробицях підтвердять участь Росії у війні на Донбасі

Перший ватажок "ЛНР" Валерій Болотов визнав, що бойовики "ЛНР" обстрілювали Луганськ у 2014 році - це перша заява від людини, яка беспосередньо причетна до початку війни на Донбасі, яка підтверджує те, про що торочили проукраїнські луганчани, а також штаб АТО в той період. 

ЗСУ підійшли близько до Луганська лише в серпні 2014 року, але обстріли житлових кварталів тривали з червня. Було багато жертв, у тому числі і діти.

Думки луганчан тоді розбіглилися, багато хто, надивившись російських телеканалів, винуватили в усьому українські військові сили. Не інакше як "каратєлі", "укропи", "укри" їх і не називали. Ненависть до України в той період просто зашкалювала і спонукала багатьох жителів міста стати колаборантами. І досі на службі в "ЛНР" залишаються колишні чиновники-регіонали, журналісти, підтримують "нашихрєбят" і залишки культурного прошарку, яки пишуть віршики про "захисників Донбасу". 

Минуло три роки.

Спочатку білоруський найманець "ЛНР" 43-річний командир взводу розвідки Сергій Бондар підтвердив, що бойовики обстрілювали Луганськ у 2014 році, щоб посіяти паніку.

А тепер і Болотов нарешті зізнався, але з обмовкою "валимо усі гріхи на товстого" - теперішнього ватажка "ЛНР" Ігоря Плотницького, який тоді очолював бандформування "Зоря".

"Так. І не тільки "Зоря". Сюди було заслано багато людей, які повинні були здійснювати диверсії і розкладати дисципліну. А в "Зорі" опинився найбільший відсоток цих "диверсантів". Я свого часу віддав наказ Плотницькому зібрати батальйон для захисту правопорядку в місті, участі в бойових діях і захисту кордонів "ЛНР". Однак, як виявилося, батальйон "працював" для іншого. Я намагався, але у мене не було часу, ресурсів і можливості, щоб весь час знаходитися поряд і контролювати набір людей. Я довірився Плотницькому, і він сформував батальйон "для себе". Ці люди виконували накази Плотницького, а не мої", - сказав Болотов.

Тим самим він підтвердив усе, що було відомо про бандформування Луганська у 2014 році - це була досить розрізнена структура, яка Болотова умовно визнавала ватажком. Усі ці батальони Бетмена, Мозгового, Дрьомова, Лешего, Козіцина діяли самі по собі - грабували, вбивали, брали в полон посеред вулиці, забирали автомобілі, обстрілювали житлові квартали не тільки Луганська, але й інших міст, що опинилися під "ЛНР".

Важко усе це згадувати, але все ж згадаймо те літо 2014, коли Луганськ пірнув у кривавий "русскій мір".

2 червня 2014 року. Ранок цього дня розпочався зі штурму Луганської прикордонзастави, яка розташована у спальному районі міста в районах кварталів Мирний та Заречний. Теріторія загону з православною капличкою знаходиться у низині і оточена бегатоповерхівками з двох боків, а ззаду неї - окружна дорога і степ. 

У квартири де-яких луганчан просто увірвалися озброєні бойовики і зробили з їх помешкання вогневі точки. Територію загону як на долоні видно зверху, чим і скористалися нападники, вмостившись на дахах будинків і обстрілюючи прикордонників з гранатометів.

Разом з бойовиками були і російські журналісти, які спотворювали те, що відбувається. По російським телеканалам передали, що це прикордонники і "правосєкі", почали вранці обстрілювати квартал Мирний, а "апалченці" захищали мешканців. За офіційними даними, 10 прикордонників були поранені, четверо - у важкому стані - це ті ж самі луганчани, яких вбивали "наширєбята".

Того ж дня намагалися збити український літак з переносного зенітного ракетного комплексу, але не потрапили в нього, а потрапили в будівлю ОДА, підбивши вікно.

Одразу стало відомо про двох загиблих серед яких "міністр" охорони здоров'я "ЛНР" Наталія Архипова, потім стало відомо, що загинув пошуковик, ветеран Афганської війни Александр Гізай, який симпатизував "ЛНР", також повідомлялося про багато поранених. 

Оскільки над Луганськом тоді дійсно літав військовий літак, російські ЗМІ підхопили і зробили основною версію про те, що це був авіаудар. Але камери спостереження, що зафіксували момент вибуху, точно показали, що стріляли не з повітря, а з землі - зі сторони парку.

Навіть російський військовий експерт Павло Фельгенгауер заявляв, що вибух в ОДА у Луганську не має ознак авіаудару.

"Очевидно, що авіанальоту на Луганськ не було. Дірочка, залишена снарядом в будівлі, зовсім невеличка. Якби авіабомба була пущена з літака, мінімум половини будівлі не було б. Швидше за все, "ополченці" самі пустили снаряд з землі", - казав він.

Але симпатиків "ЛНР" серед луганчан і досі не спинити, вони досі вірять в авіаудар, якого не було.

14 червня 2014 року бойовики збили український військовий літак з 49 десантниками на борту, потім були бої під Металістом, коротке перемир'я і знову бої. 

1 липня - обстріл житлових будинків на вулиці Комінтерна у Кам'яноблодському раіоні Луганська. Тоді обійшлося без жертв, але повідомлення про обстріл на російських сайтах вийшли за заголовками "Обстріл Луганська: карателі просто так розбомбили школу".

Забавно, але коментар щодо обстрілу вулиці та школи російська "Комсомольська правда" взяла у командира "Зорі" Плотницького, бойовики якого розмістили зенітні установки в мирному житловому районі. "Журналісти" навіть сфотографували їх. Ось так і виглядали бойовики, які пересувалися містом і обстрілювали будинки луганчан.

А ось так виглядав тоді сам Плотницький.

Школа, обстріляна бойовиками, виглядала так. Будинки луганчан теж постраждали.

Ось так вони горіли в момент обстрілу.

Тоді в Луганську ще перебував мер Сергій Кравченко. На цьому відео і він, і обстріляні будинки і школа.

14 липня під обстріл потрапив район Луганського обласного клінічного онкологічного диспансеру. Жертвами стали двоє людей - жінка загинула від снаряда, а чоловік - від вогнепального поранення. Три снаряди потрапили на територію диспансеру. Постраждав фасад будівлі, а в корпусах медустанови вибило стекла. Ще один снаряд потрапив на територію школи №7. Були також частково зруйновані кілька житлових будинків.

В іншому районі міста з РСЗО "Град" був обстріляний квартал Степной. Як стало відомо пізніше усього в Луганську того дня через обстріли  загинули вісім мирних жителів, з них одна дитина. Отримали поранення 52 людини (у тому числі 4 дитини).

16 липня під обстрілом все той же район, але снаряди влучили у будівлю Луганського автовокзалу.

18 липня усіх шокували жахливі наслідки обстрілу на перехресті кварталу Сонячний. 

Одразу було вбито вісім людей, двоє померли у машинах "швидкої". 

Хронологія тих днів в Луганську три роки потому виглядає якоюсь нереальною, ніби з фільму жахів, або з трилеру. Але це була реальність.

11.52 - Близько півгодини тому місцеві жителі чули постріли з боку заводу ОР. Стовп диму бачили в районі "Оксфорда" (спорткомплекс Східноукраїнського національного універститету) і в районі Ювілейного. Приблизно годину тому що працює "Град" спостерігали близько спортінтернату (навпроти 3 міськлікарні). Працюючі "Гради" спостерігали недалеко від автовокзалу і біля захопленої будівлі СБУ.

11.58 - Советская, 66. Користувачі соцмереж повідомляють про попадання снаряда в гараж: один загиблий. Постріли в Камброді. Стріляють в селище і в зворотному напрямку.

12.10 - На кв. Щербакова біля магазину SAAT працює міномет.

12.24 - Потужний вибух в районі Центрального ринку. 

12.30 - Блокований виїзд в сторону Алчевська. Горять три будинки в селі Тарасівка під Луганськом.

12.57 - Жителі повідомляють про пожежу на Східному ринку. Крім того, горить аптека "Фармація", розташована поряд. Біля аптеки виявлено 4 трупи. Горить СШ № 40, що знаходиться неподалік.

13.24 - У пожежну частину № 3 на кв. Щербакова снаряд потрапив в тренувальну вишку. Люди евакуйовані в бомбосховище.

І таке тривало з ранку до вечора.

26 липня обстріл у селищі Ювілейне (передмістя Луганська)

Відео 18+

13 серпня о 13:05 на перехресті вулиць Будьонного і Карпінського (район "Макдональдса") вибухнули чотири міни. Загинули 8 людей. Крім цього, в цей день під обстріл потрапили будинки № 6, 32, 13, 15 і магазин "Гном" в будинку №33 в кварталі Ватутіна.

14 серпня 2014 року була відставка Болотова, повідомили про призначення Плотницького. Потім і мешканці і бійці казали про те, що українська армія вже майже готова звільнити Луганськ. Але цього не сталося.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Луганськ