З порожнім місцем реєстрації: Перші 50 "громадян "ЛНР" отримали російські паспорти

Близько 50 людей з окупованого Луганська сьогодні, 19 червня, отримали паспорти РФ у Новошахтинську Ростовської області

Про це повідомляє Depo.Донбас з посиланням на "Громадське".

"Людей привозять у пункт видачі централізовано на автобусі у супроводі двох "правоохоронців" в цивільному одязі. Ті, хто сьогодні отримував паспорти, подали документи за місяць. Громадянство РФ можуть отримувати всі охочі, а не як казали раніше — лише "бюджетники" та військові", - йдеться у повідомленні.

При цьому зазначається, що в автобусі з номерами "ЛНР" і написом "Спеціальні перевезення" є люди, яких не дозволяють фотографувати та спілкуватися з ними.

За словами пасажирів, вони виїжджають з Луганська о 6:00 ранку і до 13:00 зазвичай отримують документи. 

Видають паспорти у будівлі Новошахтинського клубу, яку обладнали спеціально для цього у квітні 2019 року.

"Всередину журналістів не пускають, проте ті, хто вже отримав документи, розповідають, що всередині перевіряють металошукачем, потім пояснюють, як заповнювати документи, після цього грає гімн РФ та "новоспечені" громадяни складають присягу. Місце прописки в паспортах РФ залишають порожнім", - йдеться у повідомленні.

За законами Росії отримати реєстрацію треба протягом тижня, проте луганчани кажуть, що їм пообіцяли зробити виключення, щоправда, не уточнили яке саме. 

Багато з тих, хто приїхав за паспортом РФ, вже мають паспорт України та самоназваної "ЛНР". Дехто одразу подавав документи на закордонний паспорт зразка "РФ". На запитання, які привілеї дає паспорт РФ, люди зазвичай відповідають "Це престижно, таким чином ми маємо якийсь статус".

Зазначається, що другий пункт видачі працює в Покровську Ростовської області. Туди везуть людей з "ДНР". Приймають документи на російський паспорт лише в окупованих Донецьку та Луганську.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас