Єфремова знову подовжили термін перебування під вартою: Тепер до 12 червня

Старобільський районний суд Луганської області 14 квітня продовжив колишньому голові фракції Партії регіонів у Верховній Раді Олександру Єфремову запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 12 червня 2017 року

Depo.Луганськ
14 квітня 2017 11:15
ФОТО: depo.ua

Як передає Depo.Донбас з посиланням на Радіо Свобода, таке рішення ухвалено за клопотанням прокуратури.

Повідомляється, що суд відхилив клопотання адвокатів Єфремова, які просили скасувати рішення суду про обрання запобіжного заходу та відпустити їхнього підзахисного на свободу.

"Заявлені у клопотанні ризики з часу застосування щодо Єфремова запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою не зменшилися та існують на теперішній час", – оголосив рішення суддя Олександр Пелих.

Зазначається, що прокуратура мотивувала свою позицію тим, що Єфремов може виїхати з країни, впливати на процес за допомогою зв'язків, які налагодив під час перебування при владі, або може вдатися до тиску на свідків.

У свою чергу, адвокати Єфремова назвали аргументи прокурорів непереконливими.

"За їхніми словами, сторона обвинувачення не надала будь-яких обґрунтувань, які мають підкріплюватися матеріалами кримінальної справи. Тобто, в цих матеріалах, на думку сторони захисту, немає доказів того, що Єфремов може залишити країну або будь-яким чином вплинути на процес, перебуваючи на свободі", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що вже після оголошення ухвали сам Єфремов звинуватив суд в тому, що той "прогнувся" під прокуратуру.

Як повідомлялося раніше, Апеляційний суд Києва визнав необґрунтованою підозру Єфремову у привласненні або розтраті майна, а також запобіжний захід у вигляді арешту за цією статтею.

Нагадаємо, 24 лютого Старобільський райсуд Луганської області задовольнив прохання прокуратури приєднати до матеріалів провадження клопотання про допит свідків у справі щодо колишнього керівника фракції Партії регіонів Олександра Єфремова.

Спочатку планують вивчити письмові матеріали, далі вирішать питання щодо допиту свідків, а також допитають Єфремова.

Крім того, 28 лютого суд оголосив перерву в засіданні до 13 березня для того, щоб сторона захисту могла ознайомитися з матеріалами справи, переданими прокуратурою. Також Старобільський суд Луганської області продовжив запобіжний захід Єфремову у вигляді утримання під вартою до 28 квітня.

Довідка. ГПУ підозрює Єфремова у заволодінні "Луганськвугіллям " шляхом зловживання службовим становищем, в умисних діях з метою зміни території України, що призвело до загибелі людей та організаційному сприянню створенню терористичної організації "ЛНР".

За даними ГПУ, Кримінальний кодекс не передбачає можливості виходу Єфремова під заставу.

1 серпня йому повідомили про підозру у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України. Згодом суд обрав Єфремову запобіжний захід - тримання під вартою до 28 вересня, а потім його арешт був продовжений до 24 листопада, і ще раз - до 28 лютого.

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас