Як "ЛНР" ховає у металобрухті Алчевський меткомбінат: Зарплат немає з серпня, все працює на знос

В "ЛНР" зарплатні борги Алчевського металургійного комбінату (АМК) накопичуються через те, що керівництво підприємства виплачує співробітникам лише по 15% від щомісячної зарплати щосуботи

При цьому досі не виплачено заробітну плату за серпень, передає Depo.Донбас на російський пропагандистський ресурс "Антифашист".

Працівники підприємства налаштовані скептично і на питання про перспективи заводу сумно посміхаються.

"Перспектив просто немає. Через невиплати зарплати і не дуже хороші умови праці, люди просто розраховуються або йдуть в прогули без розрахунку. При цьому навантаження лягає на тих, хто працює. Якщо раніше у мене в бригаді було чоловік 20-25, то зараз 10-14. Людей вчать 2-3 суміжних професій, щоб можна було ними затикати діри. Завод допрацює своє, і на цьому все скінчиться. Вироблять весь ресурс і кинуть. Якби на нього були хоч якісь плани на майбутнє, то зараз би не було такого становища. Розумієте, адже щоб зараз нормально налагодити все виробництво, забезпечити нормальну і безперебійну роботу, потрібні мільярди на обладнання і ремонти. Як думаєте, багато бажаючих вкладати сюди такі гроші?" - каже співробітник заводу.

За його словами, якщо раніше (за часів України на Луганщині - ред.) завод був оплотом надійності та прибутковості, і всі прагнули туди влаштуватися на роботу, то зараз завод - це діра, з якої все мріють вибратися.

"Обладнання, що вийшло з ладу ремонтується, якщо є запчастини. Якщо запчастин немає, то пробуємо міняти на більш підходящі з резерву. Хоча резервом це складно назвати. Якщо немає резерву, то знімаємо з іншого обладнання, яке не задіяне або неробоче. Нові автомати, рубильники, роз'єднувачі, контактори, комутаційна апаратура до нас не надходять. Все працює на знос і змінюється тільки в разі повного виходу з ладу. Змінюється на те, що зняли десь ще. Іноземне обладнання типу siemens, simatec і інше, як ви розумієте, не може ремонтуватися на коліні і вимагає спецсервісу і заміни. Резерву такого обладнання немає, є окремі елементи, але якщо зламаєтся перетворювач на крані, то ремонтувати його нікому, міняти нічим. Кран просто стане металобрухтом", - додає працівник АМК.

Нагадаємо, на окупованій Луганщині Алчевський меткомбінат практично повністю зупинив роботу. До 2014 року це був металургійний гігант, а зараз підприємство доживає останні дні. На АМК працює лише одна доменна піч з шести.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Луганськ