ЛЧ 2018
Євробачення
Обличчя
Сектор
Спепроекти
Країна Укропів

Військовий медик: Лікарі на Донбасі повертають місцевим віру в Україну

Співзасновник і керівник першого добровольчого мобільного госпіталю імені Миколи Пирогова (ПДМГ) Генадій Друзенко розповів, як його колеги на Донбасі повертають населенню прифронтового регіону віру в Україну 

Depo.Луганськ
13 вересня 2017 16:26
ФОТО: depo.ua

Як передає Depo.Донбас, про це Друзенко розповів у інтерв'ю виданню "Апостроф".

За його словами, на сьогодні лояльність жителів прифронтового Донбасу до української влади досягається, зокрема, за допомогою відправки в регіон медичного персоналу.

"Щоб перемогти в цій війні, цивільне населення має бути лояльним до України, має бути в ідеалі активно лояльним, але хоча б не ворожим. При тому, що там до сих пір працюють переважно російські та сепаратистські телеканали, потрібні аргументи не так словами, як справами, чому все ж Україна краще "русского мира", - зазначив він.

Друзенко зазначає, переконують людей у цьому, зокрема лікарі, які їдуть туди і лікують місцевих жителів, які вже тривалий час не мали змоги отримати жодної консультації.

"Так, не на словах, а конкретними справами, зшивається Україна. Наприклад, в Білокуракиному 10 років не було офтальмолога. Приїхав наш фахівець. В Станиці Луганській і прилеглому районі на 70 тисяч населення півтора року не було жодного гінеколога. І знову цей надважливий для жінок профіль відновлювали наші фахівці", - сказав він.

Друзенко додав, що лікарі - це ті, хто фактично відновлює нормальне життя на сході України, тому що медицина, освіта та інфраструктура - це базові умови для життя сучасної людини.

Він підкреслив, що ситуація з медициною на Донбасі дуже складна. За його словами, наразі на Луганщині понад 48% вакантних посад медпрацівників, тобто кожна друга посада вакантна.

"І це дійсно системна проблема, це трагедія. У місцевих людей виникають питання. Гаразд, прийшла Україна, підняла український прапор, а що далі? Далі треба відроджувати життя і доводити конкретними справами, що ми краще Путіна. Що українська влада краще", - зазначив медик.

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас