Дівчина з веслом: В окупованому Луганську показали найстаріший парк міста
Мешканець окупованого Луганська показав, як виглядає найстаріший парк окупованого міста - парк ім. Максима Горького
У своєму відеоблозі він записав прогулянку парком, зазначаючи, що він відродився, передає Depo.Донбас.
Парк на березі річки Лугань було засновано в 1935 році, проект розробивстарший архітектор Олександр Шеремет. Тисячі городян-ентузіастів прийшли на допомогу будівельникам. 18 серпня 1936 парк урочисто відкрили. До цієї події поет Михайло Матусовський (уродженець Луганська) спеціально підготував "Пісню парку".
У парку функціонували фонтани, три волейбольні та одна баскетбольний майданчики, тенісні корти, 57-метрова парашутна вишка, трапеції, оранжерея. Танцювальний майданчик, що вміщає п'ять тисяч людей, була на той момент найбільшим в Україні. Парк освітлювали 400 електроламп. Фонтани на добу виливали 80 000 відер води. 25 липня спеціально до відкриття була прокладена трамвайна лінія довжиною 1,8 км. До парку Горького пустили шість трамваїв двох маршрутів: № 7 і 8.
У 1937 році була відкрита дитяча залізниця, по якій їздив реконструйований старий паровоз і маленькі відкриті вагони. Довжина - 2,5 км. У 1941 році на території парку новобранці 395-ї стрілецької дивізії проходили військову підготовку. У 1945 році встановлено пам'ятник полеглим при обороні Луганська.
Вхід парку оформлений колонадою у грецькому стилі. Найвідоміша скульптура парку "Дівчина з веслом", її встановили у центрі фонтану.
Проте скульптуру розкритикували за відвертість і перемістили в інший парк Луганська "Парк 1 травня", після Другої світової війни скульптура зникла. Згодом окупаційна влада "ЛНР" відновила її копію.
У 90-х роках парк був покинутий і запущений, у ньому не було освітлення, усі фонтани біли розбиті, клумби засохли, газони перетворилися на хащі.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Луганськ