В Луганській ВЦА сумніваються, що КПВВ "Золоте" буде відкрито 20 жовтня

У Луганській облдержадміністрації заявляють про підготовку зі свого боку до заходів для відкриття КПВВ "Золоте", однак висловлюють сумніви, що це відбудеться у запланову дату

Depo.Луганськ
12 жовтня 2017 11:27
ФОТО: depo.ua

Як передає Depo.Донбас, про це повідомила прес-секретар голови Луганської ВГА Людмила Долгоновська в ефірі "Громадського радіо".

"Та сторона вже півтора року маніпулює на цьому. Періодично там тривають обстріли. Для відкриття потрібні дзеркальні місії ОБСЄ і гуманітарні міжнародні організації для забезпечення безпеки", - сказала Долгоновська.

У той же час, за інформацією активіста Харківської правозахисної групи, у "ЛНР" відкриття КПВВ "Золоте" очікують після 20 жовтня.

"Джерело" звідти "повідомив що відкриття КПВВ" Золоте "очікується після 20 жовтня", - повідомив представник ХПГ Юрій Асєєв.

Нагадаємо, що сапери "ЛНР" почали інженерну дорозвідку ділянки дороги Первомайськ - Золоте під наглядом СЦКК і ОБСЄ.

Як повідомлялося раніше, 4 жовтня 2017 року Тристороння контактна група (ТКГ) в Мінську підтримала ініціативу голови СММ ОБСЄ Эртурула Апакана про відкриття 20 жовтня КПВВ "Золоте".

Українська сторона СЦКК неодноразово зверталася до російської сторони СЦКК щодо сприяння у відкритті КПВВ "Золоте", але і досі, будь-яка реакція керівництва ОРЛО на ці звернення відсутня.

У 2016 році українська сторона двічі відкривала зі свого боку повністю облаштоване КПВВ "Золоте", але "ЛНР" свою сторону так і не відкрила.

Натомість "ЛНР" вимагає відкриття пункту пропуску у Щасті, заявляючи, що там "усе готове". Однак на оприлюднених окупантами фото видно, що на дорозі стоять тільки бетонні блоки. Ані туалетів, ані приміщень для контролю, ані наметів для обігріву людей там немає.

Луганська обласна військово-цивільна адміністрація виступає проти відкриття пункту пропуску в Щасті, "з огляду на стратегічну недоцільність такого кроку".

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас