В "ЛНР" обурюються, що їм завезли з Росії прострочену вакцину від COVID-19

На окупованій Луганщині ширять чутки, що російська вакцина від ковіду Супутник Лайт, яку днями завезли з Росії, прострочена

Ігор Максимов

В "ЛНР" жителі наполохані звісткою про примусову вакцинацію, яку проводитимуть окремим категоріям населення. Щеплення робитимуть завезеною нещодавно вакциною Супутник Лайт, яка, ймовірно є простроченою.

Про це повідомляють в одному з пабліків ОРДЛО.

"Вчора ЧСВК затвердила дуже дивний список осіб, які обов'язково мають отримати дози російського Супутника Лайт. У ньому немає депутатів, чиновників, міністрів, натомість є найбеззахисніші верстви населення, яким важко захистити своє право на відмову від вакцинації", - йдеться у дописі.

Зокрема, повідомляється, що обов'язкове щеплення робитимуть працівникам медичних та освітніх організацій, установ соціального обслуговування та багатофункціональних центрів. Особам, що живуть у закладах соціального обслуговування. І найцікавіше - особам з хронічними захворюваннями, у тому числі із захворюваннями бронхолегеневої системи, серцево-судинними захворюваннями, цукровим діабетом та ожирінням.

"Останній пункт викликає найбільше питань, оскільки згідно з офіційними рекомендаціями російського мінохоронздоров'я, "Супутник лайт" якраз з обережністю рекомендований хронічним хворим та людям з ендокринними порушеннями", - зазначають у дописі.

Зазначається, що вочевидь, в "ЛНР" мають намір сформувати статистику про вакцинацію "за рахунок хронічних хворих, а також вихованців соціальних установ – найбезправніших категорій населення".

При цьому зазначається, що жителі ОРЛО впевнені, що 150 тисяч доз, які прибули днями в російському "гумконвої", прострочені.

"Перевірити це складно, адже постачання вакцин із Росії – неофіційне, жодна з організацій у РФ не взяла на себе відповідальність за цей процес", - зазначають у дописі.

Тому нині в "ЛНР" з'явилися "активісти", які консультують людей щодо того, як уникнути примусової вакцинації.

"Найпростіший спосіб – вимагати у дільничного лікаря довідку про протипоказання, хронічні хвороби, алергічні реакції. Фактором, який підігріває сумніви щодо вакцинації, є також ковидна статистика в Росії. Стабільно високі показники зараження та смертності, при тому, що кількість вакцинованих перевищує 45%", - зазначають в дописі.

Нагадаємо, що на окупованій Донеччині медики розповіли, коли чекають наступної хвилі захворюваності на ковід.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Луганськ