Україна встановить контакт з сім'ями загиблих гірників в "ЛНР" для надання допомоги

Україна знайде механізм і встановить контакт з сім'ями загиблих гірників на окупованій Луганщині для надання їм посильної допомоги

Про це на своїй сторінці у Facebook написав заступник голови Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука, передає Depo.Донбас.

"На "міні-шахті", як називають нелегальну "копанку" російські ЗМІ, що функціонувала під патронатом місцевої окупаційної адміністрації, грубо порушувалися норми техніки безпеки, що і призвело до трагедії. Знищення власної служби ДСНС призвело до необхідності залучення рятувальників РФ, яким добиратися до шахти довелося досить довго. Вся відповідальність за загибель людей лежить на окупаційної адміністрації т.зв. "ЛНР" і її ростовських кураторів, які сприяють функціонуванню мережі нелегальних "копанок", - написав Тука.

Під час години питань до Кабміну він заявив, що буде проведено спільну нараду з колегами з інших відомств, і будуть прийняті відповідні заходи, в тому числі і заходи щодо підтримки безпосередньо дітей з сімей загиблих, виплат необхідних компенсацій.

Нагадаємо, аварія на шахті сталась близько 11 ранку 25 квітня. Під час вибуху під землею знаходилися за різними даними від 17 до 19 гірників.

На шахту селища Юр'ївка Лутугинського району відправили співробітників МНС РФ через аварію з великою кількістю загиблих.

Вранці 26 квітня підняли на поверхню тіла чотирьох гірників шахти "Східкарбон" і опублікували імена двох з них.

"Східкарбон" - колишня копанка, яку легалізували в "ЛНР"

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас