ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У "ЛНР" громадянку України звинуватили у шпіонажі для ЦРУ

У "ЛНР" затримали та звинуватили у шпигунстві колишнього директор програм з надзвичайних ситуацій гуманітарної організації "Mercy Corps Ukraine" Оксану Микитенко
Depo.Луганськ
8 червня 2016 17:30
ФОТО: depo.ua

Про це пише Depo.Донбас з посиланням на сайт підконтрольний "ЛНР".

Повідомляється, що під час керівництва неурядовою організацією "Mercy Corps Ukraine" Микитенко, нібито, "отримувала завдання від колишнього співробітника ЦРУ Чарльза Віллкатса і збирала інформацію політичного, соціально-економічного характеру та складала психологічні портрети керівництва угруповання ЛНР".

Однак, скоріш за все, окупанти розлютились на Микитенко через те, що благодійна організація доставляла гуманітарну допомогу в окуповані райони без дозволу окупаційної влади.

У "МГБ" повідомляють, що "після збору, систематизації і узагальнення матеріалів дана інформація передавалася в центральний український офіс "Корпусу милосердя", звідти в узагальненому вигляді відправлялася в центральний офіс міста Портленд (США), посольство США в Україні (м.Київ), а також дублювалася до Державного департамент США (м.Вашингтон)". 

Повідомляється, що Микитенко у своїх показаннях пояснила, що співпрацювала з Віллкатсом в якості перекладача під час його відвідин окупованих районів області, де він зустрічався з представниками окупаційної влади і місцевими жителями.

Однак, в окупантів своє бачення цих зустрічей.

"На цих зустрічах Віллкатс активно домагався легалізації на території ЛНР діяльності "Mercy Corps", цікавився фінансово-економічними можливостями Республіки, з'ясовував слабкі і проблемні місця в її життєдіяльності. У розмовах з рядовими громадянами ЛНР Віллкатс намагався з'ясувати їхні політичні настрої, ставлення до України, Росії, вміст гуманітарних конвоїв з РФ, цікавився, чи бачили вони російські війська на території ЛНР", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що стосовно громадянки України Микитенко МГБ "ЛНР" порушило кримінальну справу за ознаками шпигунства.

Раніше повідомлялось, що на підконтрольній "ЛНР" Луганщині бойовики оголосили черговий місячник боротьби з проукраїнським підпіллям у своїх лавах. 

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас