Три роки при владі: Як відроджували країну одеські "відродженці"

27 листопада 2014 року народні депутати, обрані до Верховної Ради, отримали мандати та розпочали законотворчу діяльність

Три роки при владі: Як відроджували краї…

Минуло три роки з того часу, як депутати нинішнього скликання почали працювати. Від Одещини до складу Верховної Ради було обрано 16 народних депутатів, які увійшли до різних депутатських груп та фракцій. Тож до річниці їхнього парламентского "старту" Depo.Одеса підготувало серію матеріалів про законотворчу діяльність нардепів від Одеської області.

Перший матеріал присвячений одеським обранцям, які увійшли у депутатську групу "Партія "Відродження". Таких у парламенті п'ятеро. Загалом же депутатська група складається з 26 парламентарів.

Прогули та ігнорування

Спочатку пригадаємо, як голосували депутати групи "Партія "Відродження" за деякі важливі законопроекти протягом трьох років.

Найактивніше з представників Одещини у цій групі голосував Василь Гуляєв – він брав участь майже у 65% голосувань. Найгірше проявляв свою депутатську позицію Леонід Клімов, який взяв участь лише у 7,4% голосувань. Трохи активнішим за нього був Олександр Пресман, який голосував за 8,8% пропозицій, Віталій Барвіненко голосував майже за 16%, а Антон Кіссе кнопки тиснув майже у 40% голосувань.

У лютому 2016 за відставку Кабміну не проголосував жоден із представників депутатської групи від Одещини. Всі вони були зареєстровані у сесійній залі, проте не натисли жодної кнопки. Нагадаємо, що тоді законопроект так і не було прийнято, бо за нього проголосували лише 194 нардепи, а потрібно було 226 голосів.

16 травня поточного року ВР прийняла зміни до законодавства, якими георгієвську стрічку було не просто заборонено в Україні, а вводилась адміністративна відповідальність за її виготовлення та пропаганду. Антон Кіссе та Василь Гуляєв були відсутні на голосуванні, решта "відродженців" хоча й були зареєстровані у сесійній залі, проте не стали голосувати за такі зміни.

Зміни, що стосуються освіти українських дітей також не дуже цікавили представників групи "Партія "Відродження". 6 вересня поточного року під час голосування за законопроект, який вводив у країні освітню реформу , Гуляєв та Кіссе утрималися, а решта нардепів цієї групи була відсутня у сесійній залі.

Законопроект про медичну реформу у жовтні 2017 не підтримав жоден з "відродженців": Олександр Пресман проголосував проти, Барвіненко та Кіссе не стали голосувати, а решта знову прогуляли сесійне засідання. Також ніхто з представників групи у жовтні цього ж року не визнав Росію країною-агресором: Гуляєв гуляв, а решта, хоча й були присутні у залі, не стали зовсім голосувати. А от за пенсійну реформу всі представники "Віродження" проголосували позитивно.

У липні поточного року ВР зменшила розмір субвенцій для компенсації субсидій одеському регіону з 385 млн до 230 млн гривень. Представники Одещини, які входять у групу "Партія "Відродження", підтримали таке рішення. Внаслідок цього область не отримала необхідні кошти і фінансовий департамент Одеської ОДА вимушений був звертатися до віце-премьєра Павла Розенка з проханням розібратися у ситуації та надати Одещині потрібні кошти.

Ну а тепер трохи зупинbмося на досягненнях п'ятірки нардепів, назва депутатської групи яких просто кричить про зміни в країні.

Віталій Барвіненко

Народний депутат є членом Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.

Фото: PolitInfo

Барвіненко є співавтором майже 40 законопроектів, які були подані на розгляд ВР, проте лише чотири з них були підтримані під час пленарних засідань. Останній документ, співавтором якого є нардеп, був поданий на розгляд парламенту 24 жовтня поточного року – це проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки.

Що стосується відвідувань роботи, тобто пленарних засідань, то тут Барвіненку похизуватися нема чим: за даними електронної реєстрації він пропустив 61 засідання, а за письмовою реєстрацією – 154, серед яких 141 засідання пропущене з невідомих причин.

Зазначимо, що в жовтні поточного року Барвіненко заявив, що збирається покинути депутатську групу. За словами нардепа, на такий крок його наштовхнуло те, що партія ніяк не відреагувала на те, що один з її членів, Іван Бойченко, який є депутатом облради, попався на хабарі. Барвіненко зазначив, що подав заяву на ім'я спікера ВР Андрія Парубія. Проте з того часу минув майже місяць, а нардеп так і залишається у фракції. Втім, це була б не перша зміна політичної орієнтації Барвіненка: у далекому 2007 році він став нардепом від "Блока Юлії Тимошенко", проте у 2012 році балотувався вже від "Партії регіонів", а після втечі її лідера, екс-президента Віктора Януковича став членом політсили "Економічний розвиток", лави якої покинув у 2015-му, увійшовши у депутатську групу "Відродження", яка згодом почала називатися "Партія "Відродження".

Також Depo.Одеса вирішив дізнатися, як за часи парламентерства зміг "прибарахлитися" Барвіненко. Купив новеньку Toyota Land Cruiser у 2016 році за 2 305 800 грн. На той час в нього вже був автомобіль Land Rover 2012 р. в., який він придбав у серпні 2014 року. Окрім того, у вересні минулого року нардеп став власником квартири у Києві площею аж 27,9 кв м. Якщо вірити його декларації, то квартиру він придбав за 900 тисяч гривень. Але це геть не заважає йому отримувати від держави компенсацію за оренду житла у Києві. Наприклад, за вересень-жовтень поточного року у якості такої виплати на його рахунок надійшло 39 650 гривень. Зазначимо, що розмір цих виплат щомісяця росте, проте їхній розмір для всіх народних обранців, які отримують компенсацію, однаковий незалежно від того, яке житло вони орендують. І ще один факт: незадовго до того, як стати депутатом, у серпні 2014 року Барвіненко купив квартиру у Греції майже за 813,4 тисячі гривень.

Василь Гуляєв

Ще один "відродженець", що представляє Одещину у парламенті – Василь Гуляєв.

Фото: Відродження

У ВР він входить у Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування. Сесійні засідання нардеп прогулював не дуже часто: за електронною реєстрацією у нього лише дев'ять пропусків, а за письмовою – 17, і всі з невідомих причин.

Гуляєв є автором та співавтором понад 70 проектів законодавчих документів, проте лише 14 з них стали чинними. Останній документ, співавтором якого є одеський нардеп, був зареєстрований 17 листопада поточного року. Він стосується внесення змін до Закону України "Про державну службу" щодо уточнення переліку документів необхідних для участі в конкурсі.

За роки свого перебування у статусі народного депутата Василь Гуляєв ніяких великих покупок, таких як квартира чи машина не здійснював. У його власності є чимало землі у селі Молодіжне, де він був головою сільради. Згідно з останньою декларацією, він разом з дружиною володіє 1,7 гектарів землі. Проте від компенсації на оренду житла нардеп не відмовлявся і регулярно її отримував.

Антон Кіссе

Народний депутат входить в Комітет з питань правової політики та правосуддя та Спеціальну контрольну комісію з питань приватизації.

Фото: 112.ua

За електронною реєстрацією має 24 пропуски сесійних засідань, а за письмовою – 19, всі з невідомих причин.

Лише чотири законопроекти з майже з 30, де він виступав автором або співавтором були прийняті парламентом. Останній законопроект, автором якого він є, стосується продовження експерименту з фінансового забезпечення реконструкції, поточного ремонту автомобільних доріг загального користування державного значення до 1 січня 2019 року. Наразі документ, зареєстрований у серпні поточного року, має статус "Переданий до ознайомлення".

У вересні минулого року Кіссе прийняв участь у бійці: Гончаренко збирався поставити на стіл біля місця нардепа-"опоблоковця" Миколи Скорика сухарі, а його однопартійці спробували завадити цьому. Кіссе також включився у бійку.

Нещодавно, 15 листопада, у ВР Кіссе закликали говорити українською, проте він так і продовжив виступати на мові окупанта та пообіцяв після того, як відвідає курси, почне розмовляти державною мовою. А у вересні поточного року нардеп виступив на підконтрольному бойовикам "ДНР" телеканалі та поскаржився на мовну дискримінацію: за його словами після прийняття закону про освіту діти з нацменшин не зможуть вивчати свою рідну мову.

Тепер трохи про майно. Напередодні отримання мандату нардепа, 26 листопада 2014 року, Кіссе взяв в оренду готельний номер у Державному підприємстві "Готельний комплекс "КИЇВ", яким володіє управління справами апарату ВР. Загальна площа номера складає майже 38 кв м і на оплату цього номеру він отримує від держави компенсаційні виплати, які встановлені для всіх отримувачів у єдиному розмірі.

За час роботи у парламенті Кіссе купив єдину нерухомість: машиномісце №167 у Києві розміром 20 квадратів, яке зареєстроване на ім'я його дружини. Вартість покупки склала 140 тисяч гривень та була зроблена у 2016 році. Також дружина нардепа у тому ж 2016 стала власницею автомобілю Volkswagen GOLF 2007 р. в. Якщо вірити декларації, то автівка коштувала майже 230 тисяч гривень. Кіссе є одним із найзаможніших представників українського парламенту, проте не нехтує державною компенсацією на оренду житла у столиці.

Леонід Клімов

Нардеп-бізнесмен у Раді входить в Комісію з питань фінансової політики і банківської діяльності.

Фото: dynamo.kiev.ua

За три роки він за даними письмової реєстрації пропустив з невідомих причин 158 засідань, що складає 44% від загальної кількості.

Нардеп є автором або співавтором лише восьми законопроектів і жоден з них не був прийнятий парламентом. Останній проект про внесення змін до Закону України "Про банки і банківську діяльність" (щодо вимог до розміру статутного капіталу банку) був зареєстрований у ВР 23 жовтня поточного року.

Олігарх Клімов входить до сотні найзаможніших українців та займає 71 строчку у рейтингу за 2016 рік, складеного відомим виданням "Форбс". За останні три роки багато змін відбувалося у майновому стані Клімова. Нагадаємо лише декілька фактів. У березні 2016 року Приморський суд Одеси наклав арешт на належні Клімову житловий будинок і квартиру в Одесі, автомобіль "Мерседес", паркувальні місця і акції низки компаній, включаючи ЗАТ ФК "Чорноморець".

Також суд постановив постановив стягнути з нього 309 850 670 гривень у зв'язку з невиконанням договору між НБУ і "Імексбанком", в якому Клімов був поручителем. А ось одеська мерія, на відміну від суду, була більш прихильна до нардепа, та у жовтні поточного року простила Клімову багатомільйонний борг, пояснивши своє рішення тим, що в період 2004-2016 роки "Чорноморець", що є забудовником кварталу в межах вулиць Старорізничної, Олександрівського проспекту, Пантелеймонівської та Катерининської, витратив на відселення місцевих жителів більш ніж 48 мільйонів гривень.

Проте, хоча Клімов і зазнав чималих фінансових втрат, його майно було арештоване, до злиднів він не скотився. Як ми казали вище, у березні 2016 суд арештував деяке майно бізнесмена-нардепа, проте у тому ж місяці дружина Клімова купує в Одесі квартиру площею у 300 квадратів майже за 7 мільйонів гривень. Також у тому же місяці Тетяна Клімова прикупила парочку зупиночних місць по 16,8 кв м, загальна вартість яких складає майже 370 тисяч гривень. А трохи пізніше, у червні дружина Клімова стала власницею новенького автомобілю BMW Х6, який коштує приблизно 1,7 млн гривень. Про цю властність йдеться у декларації Клімова. А у липні поточного року нардеп задекларував купівлю акцій.

Зазначимо, що Клімов єдиний з одеситів-"відродженців" не отримував компенсацію на оренду житла у столиці. На його сина у Києві записана квартира у 168,9 кв м, куплена у лютому 2014.

Олександр Пресман

Нардеп входить до парламентського комітету з бюджету.

Фото: Преступності.Нет

Серед нардепів від Одещині у групі "Партія "Відродження" він є головним прогульником: за даними письмової реєстрації, Пресман пропустив 46% сесійних засідань за три роки роботи у парламенті.

Що стосується поданих законопроектів, де нардеп виступав як автор або співавтор, то на його рахунку лише вісім документів, з яких був прийнятий парламентом один, поданий останнім. Це проект постанови про висновки та пропозиції до проекту Закону України про Державний бюджет України на 2018 рік. Зазначимо, що за проект проголосували всі колеги-одногрупники депутата від Одещини.

Пресман, як і більшість його колег-одеситів у депутатській групі регулярно отримував компенсацію за оренду житла, хоча і має у Києві квартиру площею 43,4кв м, власником якої став 1 січня 2015 року, такий собі новорічний подарунок під ялинку. Проте вартість нерухомості депутат не вказав. Зате відомо, що у березні того ж року він став власником новенького автомобілю Porshe Cayenne, який коштує 2,5 мільйони гривень.

Ось так виглядає, якщо коротко, робота народних депутатів від Одещини, які входять у групу "Партія "Відродження". У наступних публікаціях ми розповімо про інших обранців, які отримали крісла у парламенті завдяки мешканцям Одеської області.

Всі новини Одеси читайте на Depo.Одеса

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme