ЛЧ 2018
Євробачення
Обличчя
Сектор
Спепроекти
Країна Укропів

Справу Плотницького бойкотують: Вже другий самовідвід суддів за два місяці

У Дніпрі через самовідвід суддів вчергове не відбувся заочний суд над ватажками угруповання "ЛНР" Ігорем Плотницьким, Олександром Гурєєвим та Андрієм Патрушевим у справі про збитий літак Іл-76 з військовослужбовцями ЗСУ

Depo.Луганськ
12 вересня 2017 22:49
ФОТО: depo.ua

Про це передає Depo.Донбас з посиланням на "Радіо Свобода", судове засідання було призначене на 12 вересня у Бабушкінському районному суді Дніпра.

Справу мала розглядати колегія із трьох суддів – Наталія Карягіна, Лариса Татарчук та Світлана Марущак. Однак усі троє суддів заявили про самовідвід, посилаючись на упередженість.

За їхніми заявами, у липні-серпні 2017 року автоматичний розподіл справи відбувався 10 разів, перш ніж була визначена колегія суддів. Окрім того, за їхніми словами, у документаціє є суперечності: в одному з протоколів розподілу справи головою колегії суддів визначена Наталія Карягіна, в іншому – Світлана Марущак.

Адвокат потерпілих родин Віталій Погосян зазначив, що вважає заяви суддів необґрунтованими, а права родичів загиблих бійців порушеними. Він наголосив, що судді Бабушкінського райсуду вдруге беруть самовідвід, щоб не розглядати цю справу.

Погосян пообіцяв підготувати подання щодо дій суддів до Вищої ради правосуддя.

"Якщо вони не хочуть розглядати, то, я вважаю, буде подання голови Бабушкінського суду і справу розглядатиме інший суд. Однак скільки можна знущатись над потерпілими? Матері, батьки загиблих два роки ходять по судах", – сказав адвокат.

Після заяв суддів родичі загиблих військових почали вигукувати "Ганьба".

Крім того, у вівторок про своє самовідведення заявив і державний захисник Олександра Гурєєва. Він заявив, що "є тимчасово переміщеною особою", однак не уточнив, як це може вплинути на судовий процес.

Адвокат Олександр Логойда, призначений державним захисником одного з ватажків "ЛНР" Андрія Патрушева, повідомив, що не зміг вийти на зв'язок із своїм підзахисним.

Нагадаємо, що 20 липня 2017 року в Дніпрі через самовідведення суддів не відбулось судове засідання в справі за обвинуваченням ватажків "ЛНР" Ігоря Плотницького та двох командирів НЗФ Олександра Гурєєва і Андрія Патрушева – через збитий 2014 року літак Іл-76 з 49 українськими військовослужбовцями на борту.

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас