Які мальовничі пам'ятки Луганщини втрачені через окупацію

Луганська область - це не лише степ і терикони. Тут багато цікавих, але маловідомих туристичних місць 

До окупації на Луганщині працював клуб мандрівників "Походушкі", який організувала молода родина з Луганська Костянтин та Юлія Пилепські. Їхнє розвідування туристичних маршрутів області почалося з прогулянки з друзями, а потім переросло у справжню справу життя.

Усі, хто цікавився унікальними місцями регіону, могли приєднатися до команди мандрівників і подорожувати Луганщиною та Донеччиною хоч кожного тижня.

Організатори складали плани екскурсій та походів, які можна було побачити на сайті "Походушкі". Сайт вже не існує, востаннє він оновлювався у 2014 році. Пилепські переїхали на мирну Україну і вже мандрують інщими місцями. Ходити у походи на Луганщині тепер небезпечно, цей інтернет-ресурс бус справжнім інформаційним скарбом для тих, хто хотів познайомитися з Донбасом ближче.

Ми склали ТОП цікавих історичних та природних місць області, дорога до яких тепер закрита.

Королівські скелі в Луганській області 

Скелі знаходяться у заповіднику Провальський степ (окупований Свердловський район)

Скеля "Аврора" біля захопленого путінськими бойовиками міста Перевальськ - це частина кар'єру, що належав гірському підприємству з видобутку корисних копалин відкритим способом ТОВ "Перевальський кар'єр". Скеля ця рукотворна, але видовище все одно вражаюче.

Долина кам'яних облич

Це скельні виходи уздовж річки Білої в районі селищ Ящикового і Новоселівки (окупований Перевальський район). Називають це місце по-різному: кам'яні гриби, кам'яні стовпи, кам'яні башти.

Гряда тягнеться два кілометри, тож прогулянка цими місцями завжди була довгою.

На скелях, якщо придивитися, можна побачити обличчя.

Острів Тіст - Пташиний або Берег тисячі голосів

Він розташований біля окупованого "ЛНР" села Христове на річці Сіверський Донець. Острівець у народі отримав такі мальовничі назви, як Пташиний або Берег тисячі голосів.

Загальна площа острова становить 1,2 га, завдовжки він 248, а завширшки - 65 метрів.

Про луганський загублений острів знають в Європі, США і навіть Японії. "Справа в тому, що в 2006 році активісти колективної радіостанції UR4MZA з Далівського університету прибули сюди з дослідницької експедицією. Встановивши необхідне обладнання, радіоаматори протягом тижня зв'язувалися звідси з найвіддаленішими куточками земної кулі. В результаті острів Тіст був зареєстрований за радіоаматорською дипломною програмою "Острови України", і йому присвоїли номер "SD-11", - повідомляється на сайті "Походушкі".

Мар'їна скеля

Вона розташована поблизу окупованого міста Брянка. 

Це унікальне природне утворення, яке у 2003 році стало геологічної пам'яткою згідно з рішенням Луганської обласної ради.

Мальовниче і унікальне для донбаської рівнинної місцевості природне утворення являє собою вихід на поверхню масиву пісковика.

Кажуть, що раніше тут була каменярня, яка з часом обросла густим лісом.

Луганський стоунхендж, Мергелева гряда 

Розташована неподалік від села Степанівка окупованого Перевальського району.

Вік курганів - близько 5 тисяч років, попереднє датування геологічної платформи - понад 10 млн років.

Поруч знаходиться вапняна стіна, яку вчені прозвали "Великою китайською стіною".

Стіна вражає своєю довжиною, але до війни не було відомо, чи це людське творіння, чи природне. Передбачалося, що над цим об'єктом працюватиме не один десяток вчених, але наразі працювати над ним можуть тільки "вчені "ЛНР".

Загалом у Луганській області розташовані 12 археологічних пам'яток національного значення (найвідоміші з них - курган "Могила Мечетна", а також Петрово-Донецьке поселення-фортеця у Станично-Луганському районі, підконтрольне Україні).

Курганний могильник Могила Мечетна

Це пам'ятка археології (4-3 тис. до н. е., 2 тис. - 10 ст. до н. е.) складається з шести курганів. Могила Мечетна є найвищою точкою Донецького кряжа — тектонічної структури, що є вододілом між Дніпром і Доном. Розташована в околицях міста Петровське, що поблизу Красного Луча. Територія наразі окупована "ЛНР".

Водоспади Луганська

Поблизу Луганська були ще водоспади. Цей - біля "Гострої Могили".

 Один з них вражає красою тількі взимку, а влітку пересихає, через що його називають "льодоспадом".

Водоспад у "Довгій балці" також розташований поблизу Луганська. "Довга балка" - це яр, територія якого постійно збільшується.

Усі фото: Pohodushki.org

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Луганськ