Правозахисники нагадали про мешканку окупованої Луганщини, яка вже рік перебуває у полоні

Правозахисники нагадали про мешкануц окупованого Первомайська Луганської області Олену Сорокіну - власницю крамниці зоотоварів, яка вже рік перебуває у полоні "ЛНР"

Правозахисники нагадали про мешканку оку…

Як повідомляє Медійна ініціатива за права людини, вона зникла 30 жовтня 2018 року, передає Depo.Донбас.

Як згодом вдалося з’ясувати, її захопили у заручники представники незаконних збройних формувань та кинули до підвалу так званого МГБ.

Її подруга Олена розповіла, що Сорокіна жила самотньо - ані батьків, ані дітей у неї нема, близьких родичів також, тож зникнення друзі помітили не одразу, як і не одразу вдалося встановити обставини подій.

"Олена щодня спілкувалась по телефону з тими, хто виїхав з окупованих територій або виходила у соцмережі. Але 30 жовтня на зв’язку вона не з’явилась, а телефон взагалі було вимкнено. Тому наступного ранку всі почали її шукати - дзвонити у Первомайськ, запитувати, хто та що бачив. Обдзвонили лікарні та навіть морг. Покупці, знайомі, просто небайдужі люди допомогли з’ясовувати деякі факти зникнення Олени. Виявилося, того ранку на роботу у крамницю вона не прийшла. Після люди пішли до неї у квартиру. Перше, що побачили - білизну, яку Сорокіна сушила на вулиці. Незважаючи на те, що напередодні ввечері та вночі падав дощ, ніхто її не зняв. Це було дивно. По-друге, горіло світло у кімнатах. По-третє, коти у квартирі були перелякані та голодні. І останнє – на столі були речі з однієї з шухляд, можливо, хтось швидко щось шукав. Тож, очевидно, Сорокіна зникла при загадкових обставинах", – говорить подруга.

Згодом друзі дізналися, що Сорокіну 2 листопада 2018 року привозили додому у кайданках. Супроводжували її люди у військовій формі та масках. У квартирі відбувався обшук.

У якому стані та де нині перебуває Олена Сорокіна невідомо. Ймовірно, представники незаконних збройних формувань звинувачують її у "шпигунстві на користь України".

Друзі Олени Сорокіної, оскільки рідних у неї нема, від свого імені звернулися до поліції у Києві та написали заяву про злочин. Наразі розпочато кримінальне провадження. Іншу заяву вони віднесли до СБУ.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook