Більше 700 травмованих за 5 років: Окупанти на Донбасі плодять копанки, де гинуть люди

На окупованих територіях Донецької та Луганської областей поступово скорочується число робочих місць, при цьому обсяги нелегального видобутку вугілля зростають 

Як передає Depo.Донбас з посиланням на "Донецкие новости", про це розповів представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Донецькій і Луганській областях Павло Лисянський.

Він зазначив, що така інформація надходить в офіс омбудсмена від партнерських правозахисних організацій, а також від жителів окупованого Донбасу.

"Число робочих місць на непідконтрольною території постійно скорочується. Зростає тільки число копанок, нелегальних шахт. Є місця - це Перевальський район в Луганській області, це Торез в Донецькій області, де пласти виходять прямо на поверхню. І ще в мирний час ця проблема була", - розповів він.

Лисянський зазначив, що до війни міліція та прокуратура займалися цією діяльністю.

"Там були профспілки, місцеві адміністрації, обласні адміністрації, - і все одно це працювало. А уявіть що відбувається там зараз. Коли можна прийти, домовитися тільки з однією людиною, з ватажком, який відповідає за територію, - і все ", - каже Лисянський.

Правозахисник уточнює, що нині на копанках використовують фактично безправна найману працю: люди, які не хочуть брати до рук зброю, але їм необхідно годувати сім'ю.

При цьому в разі отримання травм їм не виплачують ніяких компенсацій. Господарі копанок регулярно порушують норми охорони праці, а зач необхідності не можуть забезпечити аварійно-рятувальні роботи.

"Минулий рік, травень-місяць, шахта" Схід-Карбон "в Луганській області, це міні-шахта, трохи більше копанки. Від вибуху метану загинуло 17 осіб. Ми цей випадок коментували, отримували інформацію звідти. Вони системно не дотримуються норми охорони праці. В цьому випадку з шахтою "Схід-Карбон" просто не займалися профілактикою скупчення газу метану, що не провітрювали виробку. Тому стався вибух ", - розповів Лисянський.

Він пояснив, що рятувальні роботи в "ЛНР" тоді забезпечити не змогли, оскільки боєздатних оперативних гірничо-рятувальних загонів не виявилося.

"Ватажки" ЛНР" звернулися до Росії, щоб вони відправили свій загін МНС. Загін їхав рівно добу. А в таких ситуаціях дорога кожна хвилина. Вони декларують наявність 9-ти гірничо-рятувальних загонів, а за фактом вийшло, що добу чекали МНС з Росії. І в кінці кінців не залишили людям жодної можливості для виживання ", - підкреслив представник омбудсмена.

За його словами, в цілому охорона праці на підприємствах в "Л-ДНР" не забезпечується на належному рівні. Соціальних гарантій у працівників, які зайняті на виробництвах з підвищеною небезпекою, - заводи, шахти - практично немає.

"Мало того, вже є значна кількість людей, - це приблизно більше 700 випадків за 5 років, - виробничого травматизму на шахтах. І ми як держава повинні вже зараз продумувати, коли повернемося туди, що ми повинні їм запропонувати. Тому що реінтеграція, як каже президент, в першу чергу, - це завоювати серце людини. І думати про це, про цих людей, потрібно вже сьогодні ", - резюмував Лисянський.

Нагадаємо, що "Східкарбон" - колишня копанка, яку легалізували в "ЛНР". 25 квітня 2019 року там сталася масштабна аварія. Під час вибуху під землею знаходилися за різними даними від 17 до 19 гірників.

На шахту селища Юр'ївка Лутугинського району відправили співробітників МНС РФ через аварію з великою кількістю загиблих.

Вранці 26 квітня підняли на поверхню тіла трьох гірників шахти "Східкарбон" і опублікували імена двох з них. 

 

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme