Енергетики вимагають знеструмити окупований Луганськ

"Луганське енергетичне об'єднання" просить припинити подачу електроенергії на непідконтрольну Україні територію

Енергетики вимагають знеструмити окупова…

Як повідомляє Depo.Донбас з посиланням на "Радіо Свобода" окупований Луганськ може залишитися без світла.

Проплати з Луганська енергетичному об'єднанню більше не надходять, а перетікання електроенергії триває. Постачальника електрики в "ЛНР" позбавили можливості працювати, відібравши всю матеріально-технічну базу. Обласна влада - проти припинення поставок електрики, так як це може викликати гуманітарні проблеми.

"Луганське енергетичне об'єднання" просить керівництво країни припинити поставки електроенергії на непідконтрольну Україні територію.

За словами генерального директора Володимира Грицая, терористи "ЛНР" позбавили компанію права працювати на тій території, а всю матеріально-технічну базу відібрала і передала терорстичному підприємству "Торговий дім "Нафтопродукт".

З 1 серпня "ЛЕО" втратило зв'язок з усіма районними електростанціями на окупованій території. Співробітники підприємств під тиском склали "трудові договори" з компанією окупантів.

"Підприємство захоплено повністю. Всі об'єкти. І народ перейшов працювати в зовсім іншу структуру. Ми повідомляли в усі інстанції. Просили вище керівництво країни скликати Раду нацбезпеки. Поки ж електроенергія йде, вода качається. За електроенергію гроші не надходять на нашу територію. За воду теж", - розповів Грицай.

За місяць в середньому поставляється електроенергії більш ніж на 100 млн грн. А ось проплата звідти - 10-15%. Зараз же підприємство не отримає і цього. Так як жителів окупації змушені сплачувати послуги на рахунки "підприємства" бойвиків. За словами Грицая, компанія "ЛЕО" безкоштовно постачати електрику не може. Скільки саме абонентів залишаться без електрики, якщо буде припинено перетікання, точно не відомо. Як мінімум Луганськ майже повністю буде знеструмлено.

У Луганській обласній адміністрації підтвердили наявність проблем з поставками електроенергії на непідконтрольну територію. Як розповів заступник голови ОДА Володимир Гуц, він розуміє скрутне становище "ЛЕО", але проти припинення поставок.

"Припинити перетікання - це фактично відключити наших громадян, які перебувають на неконтрольованій території, від електропостачання, від тепла, від подачі води. Тому ми проти. Є економічна складова, а є гуманітарна. І гуманітарна складова для нас набагато вище", - сказав Гуц.

Припиняти перетік електроенергії чи ні - має вирішувати вище керівництво країни. Таку думку висловив експерт в питаннях енергетики, президент Центру глобалістики Михайло Гончар. На його думку, прохання керівництва "Луганського енергетичного об'єднання" є цілком логічним. Але керівництво країни ще не визначило стратегію поведінки з окупацією. Існують два протилежні підходи.

"Один передбачає прийняття пакету законів, пов'язаних з реінкорпортізаціей "Л-ДНР" до складу України. Інший підхід полягає в тому, щоб прийняти закон про статус окупованих територій і діяти відповідно до цього закону, коли будь-які економічні взаємини з окупованими територіями неможливі", - розповів Гончар.

На його думку, вибір стратегії може тривати ще довгий час. Тому проблема перетікання електроенергії на непідконтрольну територію залишатиметься невирішеною. А вся заборгованість залишиться на рахунках постачальника.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme