ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На окупованій Луганщині цілий регіон влітку затопить шахтними водами

На Луганщині вживають заходів для попередження техногенної катастрофи, що може статись через підтоплену шахту в окупованому Первомайську
Depo.Луганськ
4 грудня 2015 12:01
ФОТО: depo.ua

 Про це повідомляє прес-служба Луганської обласної військово-цивільної адміністрації, передає Depo.Донбас.

За їхньою інформацією, аварія на шахті "Першотравнева" в окупованому місті Первомайську сталася 2 вересня 2015.  Тоді зупинився водовідливний комплекс і почалося підтоплення шахти.

Оскільки, ремонтні роботи не було розпочато, шахтні води за певний час почнуть перетікати на закриті шахти "Голубовська", "Батьківщина" імені С.М.Кірова.

За розрахунками гідрогеологів в червні-липні 2016 відбудеться підтоплення Стахановсько-Брянківського регіону, закритих шахт Кіровської групи, а також виробок, що працюють на українській території: шахт "Золота", "Карбоніт" і "Гірська" ДП "Первомайськвугілля".

"Це означає, що може виникнути надзвичайна ситуація техногенного характеру, оскільки шахтні води забруднюють водоносні горизонти, розмивають родючі шари грунту, витісняють на поверхню шахтний газ метан", - йдеться в повідомленні.

Як повідомляє Луганська обласна ВЦА, через відсцтність доступу до шахти "Першотравневої", прийто рішення розширювати існуючий водовідливний комплекс шахти "Золоте" ДП "Первомайськвугілля".

За попередніми розрахунками для реалізації цього проекту необхідно близько 40 млн грн без урахування монтажних та інших робіт.

"На шахті "Золоте" ДП "Первомайськвугілля" наразі ведуться роботи з розширення водовідливного комплексу за рахунок власних коштів підприємства і силами шахтарів" - повідомляють у адміністрації.

Нагадаємо, що президент України Петро Порошенко заявив на сесії 70-ї Генасамблеї ООН  про те, що через російську агресію на Донбасі є ризик екологічної катастрофи.

Як повідомляось раніше, на окупованих територіях  Донеччини певним містам також загрожує радіоактивне та хімічне зараження. Через руйнування інфраструктури промислових об'єктів на сході країни, в регіоні може статися екологічна або навіть радіаційна катастрофа.

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас