На Луганщині більше 50 шахтарів влаштували страйк під землею

У Лисичанську на Луганщині 54 гірників влаштували страйк під землею на шахті імені Капустіна (держпідприємство Лисичанськвугілля

Depo.Луганськ
17 липня 2017 12:20
ФОТО: depo.ua

Як передає Depo.Донбас, про це в Facebook написав голова Федерації вільних профспілок України Михайло Волинець.

"Шахтарі другу добу не виїжджають з шахти, вчора перша зміна шахтарів відмовилася виїжджати з шахти, а інші шахтарі спускаються. Мета - виплата заборгованості по зарплаті починаючи з 2015 року", - йдеться у повідомленні.

Згодом Волинець повідомив, що до страйку долучилися ще й гірники шахти "Новодружеська"

Він зазначає, що стракувальники налаштовані рішуче і вимагають розголосу в пресі.

"Вони налаштовані дуже рішуче. Вони вимагають в числі іншого доступ до телеканалів (називають телеканал 1+1). Заборгованість із зарплати на цій шахті становить майже тримісячний фонд (місячний фонд - 32 млн грн)", - йдеться у повідомленні.

Волинець також повідомляє, що гірникам на шахті імені Капустіна адміністрація пропонує на час страйку виплачувати 2/3 ставки, а прохідникам взагалі не платити.

"Незалежна профспілка гірників України закликає гірників не погоджуватися з такими умовами. А вимагати оплату в розмірі середньої заробітної плати на час протесту. А також вимагати укладення угоди про те, що адміністрація зобов'язується не переслідувати гірників після акції", - написав Волинець.

За інформацією Волинця, зараз на шахті працюють тільки водовідлив і вентиляція.

Нагадаємо, що у червні Лисичанська міськрада "надула" енергетиків з виділенням мільйона на погашення боргу .

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас