ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Етнос Донбасу: Хто вилупиться в "ЛНР" після Ери донбаситів (ФОТОЖАБА)

Самодостатній етнос. В "ЛНР" вирішили не відставати від "ДНР"

Depo.Луганськ
20 липня 2017 20:00
ФОТО: depo.ua

Допоки ватажок "ДНР" Олександр Захарченко вигадував нову державу "Малоросія", науковці сусідньої "республіки" вже встигли книжку написати про етнос Донбасу.

Навіть вигадали його назву - донбасити.

Це можна було б вважати злим жартом українців, але насправді про це повідомив в.о. ректора підконтрольного "ЛНР" Луганського національного аграрного університету Михайло Орєшкін. "Ми видали ось таку книгу. Це навчальний посібник, перша частина, "Луганщина: славний шлях через століття і тисячоліття", де ми показуємо нашє єднання, так би мовити, донбаськість. Був навіть запропонований термін такий - донбасити, тобто це жителі Донбасу", - сказав він.

Треба згадати, що в "ЛНР" черговий сплеск самоідентифікації розпочався у 2016 році. Тоді тамтешні вчені мужі, не без допомоги російських колег, визначили себе "самодостатнім етносом, що входить до складу російської цивілізації".

Отже, складається така послідовність:

- Раніше мешканці окупованого Донбасу були новоросами, а їхні предки протоноворосами. Таким чином, після проголошення "Малоросії" вони стали "малоросами", а предки - протомалоросами;

- Крім того, була загальна назва "народ Донбасу";

- Також їх називали єдиним з росіянами народом - "частиною русского міра";

- Про "ЛНРівців" і "ДНРівців" можна було б не згадувати, але згадаємо.

А ось тепер з'явилися ще й донбасити. Хто ж прийде після них?

Це можуть бути:

- Донбопути;

- Донберівці;

- Недороси;

- Донбассоїти;

- Хомодонбасіуси;

- Донбасопітеки;

- Донбаруси.

Також з загальної гілки може відокремитися і відродитися окрема - лугандони. Не дарма місцевий луганський археолог Костянтин Красильников розповідав, що знайшов череп лугандона. І це теж не жарт.

А ще раніше, у Донецькому національному університеті заявили про вивчення донецької мови і її витоків. Вивчення почалося в рамках проекту "Донецький регіолект".

У луганських донбаситів в цій сфері пробіл. Луганська мова - ще непізнаний пласт, але не сумніваємося, вони надолужать.

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас