СБУшний опер Куць: Що відомо про нового керівника Донецької ОВЦА
Очікувати від Куця ідей на кшталт позолочених "чарівних пенделей", мабуть не варто
Екс-керівник Донецької обласної ВЦА Павло Жебрівський назвав свого наступника на цій посаді - Олександр Куць, який зараз є начальником Головного управління Служби безпеки України в Донецькій і Луганській областях.
За словами Жебрівського, це не новина, і кандидатуру Куця затвердив Кабмін.
Сьогодні Куця офіційно призначив на посаду президент України Петро Порошенко.
У відкритих джерелах про нього інформації мало. СБУшник - це такий стиль життя. Але дещо таки на Куця знайти вдалося.
Він народився у Ростові-на Дону в 1976 році, в Україні живе з 1990 року. Про дитинство, місце навчання та проживання Куця у юності невідомо.
Його офіційна біографія починається з 2009 року. З цього терміну і по 2012 рік він був заступником начальника Головного відділу по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю (ГВ "К") Головного управління Служби безпеки України у Києві та Київській області. У 2014-2015 роках згаданий як заступник начальника Головного управління Служби безпеки України у Києві та Київській області.
У ЗМІ писали, що Куць на цих посадах зарекомендував себе в очах начальства як дуже грамотний керівник і опер - щорічно його підлеглими порушувалася від 30 до 50 кримінальних справ, більшість з яких - по ст. 368 КК України (одержання хабара).
З 2015 року Куць працює начальником Донецького УСБУ. Відомо, що він очолив заходи по виявленню та викриттю трьох зрадників у лавах керованого ним управління, в тому числі співробітника контррозвідки і шифрувальника, завербованих російською розвідкою.
Ними виявилися син екс-начальника Луганського УСБУ Олександр Третяк, Валерій Нікіфоров та Євген Косяк - екс-заступник начальника слідчого відділу Донецького УСБУ.
14 жовтня 2016 року Куць отримав звання генерал-майора.
Саме він виступив ініціатором об'єднання двох обласних управлінь СБУ - Донецького і Луганського у єдину структуру. 21 серпня 2017 року Куць став начальником новоствореного об'єднаного Головного управління Служби безпеки України в Донецькій та Луганській областях.
Він провів низку реформ і в результаті на Донбасі утворилося три центри об'єднаного УСБУ в Краматорську, Маріуполі та Сіверськодонецьку. Центральний апарат був переведений у Краматорськ.
На відміну від Жебрівського, який встигав і писати у Facebook про актуальні події на Донеччині, про обстріли, поранених, про руйнування, а також роздавати інтерв'ю з коментарями, Куць взагалі сторінки у соцмережі не має. Принаймні, під своїм ім'ям.
Як і будь-який СБУшник средньої ланки, Куць рідко з'являвся у ЗМІ. Ось у 2016 році в Маріуполі він на виставці про роботу УСБУ він коментував експозицію.
Помітно, що Куць відмінно володіє українською мовою.
У березні 2017 року, коли люди нардепів Семена Семенченка та Володимира Парасюка блокували залізничні шляхи на Донеччині, кероване Куцем УСБУ займалося їх розблоковуванням.
Про розблокування станції Кривий Торець розповідав на одній з прес-конференцій.
Чи має Куць родину, дітей, які в нього хобі та захоплення - це теж секрет. Доречі, його електронну декларацію за 2017 рік передивитися неможливо - ці дані засекречені.
В цілому, можна прогнозувати, що на посаді керівника Донецької обласної ВЦА Куць буде, м'яко кажучи, не дуже публічним. Очікувати від нього ідей на кшталт позолочених "чарівних пенделей", мабуть не варто
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Краматорськ