ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Як львів'яни заохочують жителів Краматорська читати українською

Жителі Львова передали українські книги для краматорчан в рамках патріотичної акції
Depo.Краматорськ
3 травня 2015 15:30
ФОТО: depo.ua

Про це написав сайт "Технополіс", повідомляє Донбас.depo.ua.

Львівяни поділилися книгами з краматорчанами в рамках акції "1000 кг книг для Сходу", під час якої жителі Західної України збирали для донеччан і луганчан гуманітарний вантаж.

Захід тривав 2 місяці в рамках проекту "Відкрий українське". Волонтери зверталися до небайдужих львів'ян: "Підтримай український Донбас - передай книгу для жителів Сходу".

Книжки збирали в бокси, які встановили в магазинах, бібліотеках і школах. "Коли ми зрозуміли, що запізнилися з формуванням української ідентичності на Сході, то швидко кинули клич, щоб мобілізувати інтелектуальне середовище Львова та області і заповнити цю прогалину, - розповідає координатор акції Роман Брезіцькій.

"За шість місяців нам вдалося передати україномовні книги в бібліотеки декількох міст на сході України - зокрема, Добропілля, Слов'янськ, Краматорськ, Маріуполь та Сєвєродонецьк", - додав волонтер.

Книги готували до відправки у Палаці мистецтв. Серед зібраного - історична і науково-популярна література, поетичні збірки, казки - українські та в перекладі українською, релігійна література, історико-меморіальні збірки, белетристика.