ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Як європейський Христос роздавав гуманітарку у Краматорську і обіцяв 15 млн переселенцям (ФОТО)

На Донбасі починають діяти спеціальні склади для видачі європейської гуманітарної допомоги вимушеним переселенцям
Depo.Краматорськ
2 липня 2015 09:57
ФОТО: depo.ua
Як європейський Христос роздавав гуманітарку у Краматорську і обіцяв 15 млн переселенцям (ФОТО)
Як європейський Христос роздавав гуманітарку у Краматорську і обіцяв 15 млн переселенцям (ФОТО)

Як відкривали краматорський склад, та що привіз с собою єврокомісар з питань гуманітарної допомоги  Христос Стіліанідіс бачив кореспондент Донбас.depo.ua

З ранку середи навколо міського палацу культури імені Пушкина в якому зараз розміщується протестантська церква незвичне пожвавлення. У відкритого "чорного" входу метушаться люди у блакитних жилетках та капелюхах з UNHCR (Управління Верховного комісара ООН у справах біженців - ред.) Вішають фірмовий прапор, виносять та складають в красиву кучу пакунки з гуманітарною допомогою, звіряються зі списками переселенців.

Як європейський Христос роздавав гуманітарку у Краматорську і обіцяв 15 млн переселенцям (ФОТО) - фото 1

Біля входу нас зустрічає координатор проекту "SOS-Краматорськ" Олександр Ворошков. У нього сьогодні "іменини" - саме ця громадська ініціатива буде роздавати у Краматорську європейську гуманітарну допомогу.

Як європейський Христос роздавав гуманітарку у Краматорську і обіцяв 15 млн переселенцям (ФОТО) - фото 2

"За весь час це перша велика гуманітарна допомога від іноземців яку отримав Краматорськ. Ми підішли до неї підготовленими - у нас є реєстр потреб переселенців, у якому вказано не лише склад родини, а й потреби кожної конкретної родини", - розповідає Олександр. За його словами, зараз у місті мешкає біля 40 тисяч вимушених переселенців. Третина з них виїхала з Горлівки, ще третина - з Донецька. Всі інші - мешканці маленьких окупованих міст. "Переважна більшість з них самостійно знайшли собі житло, працюють та повністю інтегрувалися у громаду. Де дуже добре! У людей немає "інтернатного" синдрому  - вони не вимагають постійно їм щось давати", - розповідає волонтер.

Як європейський Христос роздавав гуманітарку у Краматорську і обіцяв 15 млн переселенцям (ФОТО) - фото 3

Йдемо всередину дивитися, що привезли європейці: ковдри, постільна білизна, памперси, набори кухонної посуди та навіть свічки. "Все це переселенці будуть отримувати в залежності від потреб. Всього в нас вже є допомога для 2,5 тисяч родин. Всі вони вже зареєстровані й зараз ми їх обдзвонюємо та запрошуємо прийти за допомогою", - розповідає Ворошков. Все це було закуплено ООН за кошти Європейського Союзу.

В цей час до складу підходять перші переселенці. Більшість з них поміж собою знайомі - вітаються, жваво спілкуються, розповідають останні новини. А ось с журналістами спілкуються вкрай неохоче і не бажають фотографуватися - в окупації у них залишилися рідні люди і за них вони вкрай бояться.

Як європейський Христос роздавав гуманітарку у Краматорську і обіцяв 15 млн переселенцям (ФОТО) - фото 4

Оксана приїхала до Краматорська з Красного Луча разом з немовлям та батьками. Вже знайшли оселю, зараз шукають роботу. "Ніяких складнощів з оформленням соціальних виплат не виникло. Гуманітарну допомогу отримуємо регулярно. Тут у будь якому разі краще, ніж у "ЛНР", - розповідає Оксана.

Галина разом з чоловіком переїхали з Дзержинська. Там не "ДНР", але лінія фронту зовсім поряд. "Ми втомилися від всіх цих вибухів обстрілів. У Краматорську вже знайшли житло й роботу. Особливих проблем ніби й немає, але більш за все хочеться додому", - розповідає Ганна.

Як європейський Христос роздавав гуманітарку у Краматорську і обіцяв 15 млн переселенцям (ФОТО) - фото 5

Тим часом біля будівлі зупиняється кілька білих джипів з маркуванням ООН. В одному з них секретар еврокомісії з питань гуманітарної допомоги  Христос Стіліанідіс. Христос прибув з охоронцем, він багато спілкується, тисне усім руку, розповідає по стурбованість та підтримку і постійно жартує.

Як європейський Христос роздавав гуманітарку у Краматорську і обіцяв 15 млн переселенцям (ФОТО) - фото 6

На стіні протестантської церкви бачить цитату з Біблії про Хреста й радіє: "Бачу ви підготувалися до зустрічі - намалювали на стіні моє ім'я". Після нетривалої розмови з волонтерами проголошує заздалегідь заготовлену промову, в якій пообіцяв що ЄС надасть ще приблизно 15 мільйонів гривень на допомогу для переселенців зі Сходу України.