UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Воєнний стан на Донеччині: У Краматорську з 90 сховищ лише 6 готові рятувати людей

Тільки шість з 90 захисних споруд Краматорська повністю готові до використання в разі необхідності

Про це на апаратній нараді доповів керівник управління з питань цивільного захисту Сергій Кукочка, передає Depo.Донбас з посиланням на "Східний проект".

"За результатами комплексних перевірок, з 90 захисних споруд повністю готові до використання - 6, обмежено готові - 35, не готові - 49", - йдеться у повідомленні.

Повідомляється, що за результатами перевірки стану захисних споруд міста, проведеної у зв'язку з введенням воєнного стану, з'ясувалося, що 21 притулок перебуває в постійно підтопленому стані через високий рівень ґрунтових вод, чотири сховища, через ліквідацію підприємств (молокозавод, цегельний завод, пивзавод), виявилися безгоспними, і ще два - враховані помилково, оскільки фактично не існують.

"З метою підвищення рівня готовності сховищ до укриття людей щорічно балансоутримувачами розробляються "Плани ремонту захисних споруд", проте в результаті недостатнього фінансування реальний обсяг реалізації запланованих заходів залишається вкрай низьким", - йдеться у повідомленні.

Станом на 2018 рік, підприємствами, установами і організаціями на приведення сховищ в належний стан планувалося майже 3 млн грн.

"Однак фактичні витрати за 9 місяців склали лише трохи більше 15 тис грн. За підсумками року показник буде вищим, оскільки значний обсяг робіт заплановано на 4-й квартал поточного року", - повідомили у відомстві.

Для укриття населення міста, крім сховків, можуть використовуватися також захисні споруди цивільного захисту, що швидко будуються, найпростіші укриття і споруди подвійного призначення.

"Йдеться про колишні сховки 5-го класу захисту, розташовані в житлових будинках, і які в даний час переведені в розряд підвалів, оскільки не відповідають сучасним вимогам. Крім того, для короткочасного укриття людей придатні окремі підвальні і цокольні приміщення житлових будинків, адміністративних та інших будівель, а також деякі заглиблені споруди (підземні пішохідні переходи, підземні паркінги і т.д.)", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що управлінням з питань цивільного захисту, разом з 12-м державним пожежно-рятувальним загоном провели роботу з обстеження таких споруд і включення їх до фонду захисних споруд на території міста.

"За результатами проведеної роботи до фонду захисних споруд, додатково до наявних сховків, включено 146 простих укриттів і 4 споруди подвійного призначення", - йдеться у повідомленні.

У відомстві наголошують, що в Краматорську житлові квартали з п'яти-і дев'ятиповерховому забудовою практично не мають придатних для укриття споруд.

"У роки, коли велося будівництво цих кварталів (вище вулиці Василя Стуса, мікрорайонів "Лазурний" і "Станкострой"), притулку не були передбачені, а підвальні приміщення житлових будинків не пристосовані для укриття людей. Таким чином, найбільш густонаселені райони міста залишилися практично без засобів колективного захисту", - йдеться у повідомленні.

Як повідомлялося раніше, начальник Генерального штабу ЗСУ Віктор Муженко заявив, що на сьогодні загроза вторгнення Росії в Україну є найвищою з 2014 року.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme