Воду на Донеччині пити не можна: Виявлено органічні речовини, які раніше не визначалися

На Донеччині водопровідну воду не рекомендують використовувати для приготування їжі
 

Ольга Коновалова

У Слов'янську і Краматорську, а також загалом уся  питна вода на Донеччині у кранах має неприємний запах.

За словами начальника Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів Сергія Трофанчука, у воді, яку взяли на аналіз, виявлено "органічні речовини, які раніше навіть взагалі не визначалися", повідомляє "Суспільне Донбас".

"Завдяки обладнанню, яке ми встановили в своїй лабораторії, ми змогли знайти проблемну точку - це вище міста Ізюм (Харківська область). Додатково ми відправили проби в Інститут гігієни і токсикології і знайшли там цілу низку показників, які потребують детального вивчення, оскільки вони не властиві для річкового басейну. Також відправлені проби до Інституту громадського здоров'я і в Український інститут екологічних проблем. Перші результати показали, що забруднення у річці Сіверський Донець виникло вище міста Ізюм", - сказав Трофанчук.

За його словами забруднення виникло через феноли, амоній і органічні речовини, які раніше не визначалися.

Трофанчук рекомендував не використовувати воду для приготування їжі.

Як повідомляє Державна екологічна інспекція в Донецькій області, 8 грудня здійснено відбір проб вод річки Сіверський Донець у п’яти точках: вище та нижче м. Ізюм (Харківська область), с. Яремівка (кордон Харківської та Донецької області), с. Богородічне, Райгородська гребля (Донецька область).

Зафіксоване перевищення: за органолептичними показниками, сполуками азоту та фенолами. Разом з тим Інститут екогігієни і токсикології ім. Л.І. Медведя здійснив сканування проби води в річці Сіверський Донець в точці вище м. Ізюм для визначення якісного складу води. За результатами сканування визначено орієнтовний перелік органічних речовин, які не визначаються в рамках державного моніторингу поверхневих вод).

На даний час вживаються всі можливі заходи для визначення об’єкта забруднення та з’ясування причин що призвели до погіршення якості вод.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Краматорськ