Вступ до вишу: Прізвища абітурієнтів з "Л-ДНР" зашифрують, аби уникнути репресій з боку бойовиків

Випускники з окупованих районів Донбасу можуть потрапити до певних українських вишів за спрощеними правилами, а їх прізвища будуть зашифровані, щоб уникнути репресій з боку бойовиків "ЛДНР"

Depo.Краматорськ
20 червня 2017 10:00
ФОТО: depo.ua

Про це під час прес-конференції у Краматорську заявив представник Міністерства освіти і науки України Світлана Критович, повідомляє кореспондент Depo.Донбас.

За її словами, по-перше, мешканці окупованих територій, за наявності українського атестату та проходження ВНО, можуть вступити до будь якого вишу України на загальних підставах. Але для осіб які не отримали атестат та не пройшли ЗНО є можливість пільгового вступу через освітні центри "Донбас-Україна". Для цього варто лише скласти три іспити: українську мову, історію України та фаховий іспит обраного вишу. При цьому, для зарахування абітурієнту навіть не обов'язково мати український атестат та паспорт.

"Після складання цих іспитів, студент отримує український атестат в якому будуть відмітки по предметах, іспити по яким було складено, та відмінка "атестовано" по всім іншим. Якщо людині необхідно, вона може протягом двох років скласти інші предмети та отримати повноцінний атестат. Крім того, студент буде мати певний час на оформлення українських документів", - зазначає Критович.

Абітурієнти, які будуть вступати, братимуть участь у звичайному конкурсі, але їх прізвища будуть зашифровані, щоб уникнути репресій з боку бойовиків "ЛДНР". Крім того, міністерство обіцяє, що виші, що беруть участь у цій програмі, будуть мати пріоритет під час розповсюдження державного замовлення.

Втім, скористатися пільговою системою вступу абітурієнти можуть лише в 60 вишах, що розташовані на території Донецької області, або в тих, які були евакуйовані до різних куточків України.