ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

В ОБСЄ досі не розуміють, чому Україна не контролює російські гумконвої

Донбас відвідав Президент Парламентської асамблеї ОБСЄ Ілкко Канерво
Depo.Краматорськ
13 листопада 2015 10:12
ФОТО: depo.ua
В ОБСЄ досі не розуміють, чому Україна не контролює російські гумконвої
В ОБСЄ досі не розуміють, чому Україна не контролює російські гумконвої

Як повідомляє кореспондент Depo.Донбас, європейський політик побував у Краматорську та оглянув лінію розмежування та поцікавився, як влада покращує гуманітарне становище на окупованих територіях.

Під час відвідування Донецької області Канерво відвідав міста вздовж лінії зіткнення та блокпости українських військових.

Після цього Канерво зустрівся з керівництвом області. Більше за все його цікавило питання гуманітарних вантажів, які направляються на окуповану територію.
“З нашого боку не має жодних перешкод у русі гуманітарних вантажів на окуповану територію. Існує інша проблема – самопроголошена влада “ДНР” відмовляється приймати цю допомогу. Більше того, вони відмовляють у доступі гуманітарним місіям, які не зареєструвалися та не працюють з цією, так званою, владою”, - прокоментував ситуацію заступник керівника області Євген Вілінській.

Також Кенерво поцікавився, як здійснюється координація доставки гуманітарної допомоги з боку Росії.
“Ця країна переконує всіх, що постійно спрямовує до Донецька дуже великі обсяги гуманітарної допомоги. Чи координує українська влада області ці дії”, - з європейською безпосередністю поцікавився Канерво.

За словами Вілінського, жодного впливу на цей процес влада області не має. “Українська влада неодноразово підкреслювала, що гуманітарні вантажі варто ввозити на окуповану територію через контрольовані пункти пропуску, наприклад, на території Харківської області. Втім, скоріше за все, російська влада не бажає щоб хтось бачив вміст цієї гуманітарної допомоги”, - підкреслив Вілінський.

Нагадаємо, 12 листопада український кордон перетнули 103 автомобілі з російським так званим "гумконвоєм" для жителів окупованого Донбасу.

Наприкінці зустрічі заступник керівника області розповів про свої плани щодо координації дій донорів на звільненій території. За словами Вілінського, зараз на Донбасі діє дуже багато різноманітних донорських проектів.

“Дуже часто кілька організацій займаються чимось дуже схожим, в той час, як інша кричуща проблема залишається без уваги донорів. Томі нами прийняте рішення про створення в області “Ради донорів”, - повідомив Вілінський. За його словами очолить цей нарад чий орган голова області, а до її склади увійдуть представники найбільших донорських організацій світу.

Більше новин про події у Краматорську читайте на Depo.Донбас.