Донецький куркуль: Як переселенка налагодила пошиття форми для спортсменів зі всієї України
У Краматорську працює успішний проект донечанки Анети П’яних "Швейний міні-цех з пошиву спортивного одягу"
- Донбас
-
25 лютого 2020 17:13

Як повідомляє e Fscebook Краматорське самоврядування, життя Анети П’яних назавжди змінилось у 2014 - у зв’язку з бойовими діями разом з родиною вона вимушена була покинути місто Донецьк та переїхати до Краматорська, передає Depo.Донбас.
Після оформлення дітей до навчальних закладів, її старший син записався до спортивної секції з боротьби самбо. Та для того, щоб займатися цим видом спорту, потрібна була спеціальна форма одягу: самбовка, шорти, борцівки. Дозволити собі придбати цей набір форми має можливість не кожна родина, бо коштує це не дешево. Саме це і стало поштовхом до дій.
Дізнавшись, що у Краматорську діє грантова програма фінансової підтримки малого бізнесу, у Анети народилася ідея створення форми, не тільки для боротьби самбо, а й для інших видів спорту. Маючи економічну освіту, дівчина підготувала бізнес-проєкт для участі у грантовій програмі. У 2017 році вона перемогла у програмі для підприємців Донеччини "Український донецький куркуль" і отримала грант. На ці кошти придбала швейне обладнання та матеріали, що дало змогу створити три робочих місця.
Закупивши обладнання, тканини і фурнітуру, виготовила шорти та самбовку і запропонувала батькам, діти яких ходять у спортивну секцію, придбати цю форму. Як результат – отримала невеличкий перший заказ. Далі запропонувала свої послуги адміністрації спортивного ФК "Авангард", де займається більше 100 дітей. Спочатку виготовила футбольну форму, а згодом розробила спортивні костюми, вітрозахисні куртки, пуховики, шапки.
Незабаром виникло питання збуту спортивного одягу. Вихід знайшовся. Зареєструвавшись на сайті "PROZORRO", підприємство почало приймати участь у тендерах. Декілька з них було програно, але Анета не опускали руки, пробувала ще. Потрібно було сплачувати податки, заробітну плату, плату за оренду приміщення. Невдовзі вона таки виграла тендер по виготовленню спортивних костюмів для Дніпропетровського вищого училища фізичної культури.
Зараз Анета працює над розширенням асортименту продукції - триває розробка спортивних рюкзаків, спортивних дорожніх сумок, термосумок і бейсболок та збільшенню обсягу виробництва.
На теперішній час Анета співпрацює з ФК "Авангард", Донецькою обласною Федерацією самбо, футбольною школою "Footystar" (м. Краматорськ), ФК "Легіон" (м. Бахмут), ДЮСШ "КОЛОС" (м. Покровськ), Всеукраїнською екологічною лігою (м. Київ), піцерією "IKURA", ХК "ДОНБАС" (м. Дружківка), Краєзнавчим музеєм м. Краматорська, ЗОШ № 25, 22, 35.
Нагадаємо, преселенці з Донецька привезли продукти і напої у санаторій в Нових Санжарах на Полтавщині, де на 14-денному карантині перебувають українці з Уханя.
Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас
Всі новини на одному каналі в Google News
- 09:19 Минулої доби між українськими військами та російськими окупаційними силами відбулося 200 бойових зіткнень
- 09:39 1 228 день війни: Ситуація на фронті
- 21:59 Від початку цієї доби на фронті відбулося 136 бойових зіткнень
- 13:41У центрі окупованого Луганська пролунав вибух
- 22:50 Ситуація на фронті: Сьогодні рашисти атакували майже півтори сотню разів
- 11:40Окупанти атакували Краматорськ 5 дронами, є руйнування
- 11:19Під час спроби продати викрадену зброю на майже 2 млн грн на Донеччині затримали військового
- 09:57Через дронову атаку знищений термінал "Нової пошти" у Слов'янську (ВІДЕО)
- 23:40 Доба на фронті: Окупанти 112 разів атакували позиції ЗСУ
- 20:41 У Генштабі ЗСУ підтвердили ураження пункту управління армії рф на Донеччині
- 12:28Екіпаж поліції "Білий янгол" потрапив під удар дронів у Покровську
- 09:40Слов'янськ зазнав атаки "шахедів", є руйнування
- 09:48 Минулої доби окупанти 170 разів штурмували позиції ЗСУ
- 23:50 На Донеччині росіяни намагаються просунутися на трьох напрямках — Сирський
- 09:42 Доба на фронті: Рашисти атакували 153 рази
- 10:49Продавчиня зі Слов'янська коригувала ракетні удари росіян по локаціях Сил оборони на Донеччині, - СБУ
- 11:20В Укргідрометцентрі розповіли, якою буде погода в Україні в липні
- 09:20У Білозерському на Донеччині від дронової атаки поранені п’ятеро людей
- 17:35"На межі гуманітарної катастрофи": очільник ОВА Донеччини розповів про обстановку в прифронтовій Костянтинівці