UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Унікальне явище: Неподалік Бахмута оселилася чимала колонія сірих чапель

Неподалік Бахмута оселилася колонія сірих чапель, наразі птахи відкладають і висиджують там яйця 

Унікальне явище: Неподалік Бахмута осели…
фото: Igor Pyshnyi з сайту "Вільне радіо"

Як передає Depo.Донбас, про це повідомляє "Вільне радіо" з посиланням на натуралістку та краєзнавицю ГО "Бахмат" Вікторію Голубничу.

"Серед водно-болотних угідь в 1,5 км від західної межі міста оселилася значна популяція сірої чаплі. Близько двох десятків гнізд розмістилися на кількох деревах. І хоча цей вид пернатих не червонокнижний, факт гніздування цих чапель на околиці Бахмута — дивовижний для Бахмутської громади", - розповіла вона.

Фахівчиня розповіла, що в певному сенсі це унікальне місце. 

"Колонія досить велика — там близько 16 гнізд. Враховуючи, що кожне гніздо передбачає пару птахів, уявіть собі яка це зграя чапель",  — зазначає Голубнича.

 фото: Igor Pyshnyi з сайту "Вільне радіо"

Вона також зазначила, що на ділянці, де оселилися чаплі  також оселилися не менше десяти інших різновидів пернатих, які достатньо близько підпускають та дозволяють спостерігати за ними.

"Це лунь, яструб великий, лиска та крижень, один з різновидів куликів, червонокнижний вид —  пірникоза, і ще лебеді. Це тільки те, що нашвидкоруч, без оптики помітили ми. Ще один очевидець бачив там і чапель білих. А ще багато дрібних пташок, наприклад ремезів. Тобто біорізноманіття просто вражає", — розповідає Голубнича. 

Натуралістка каже, що колонія чапель знаходиться в безпосередній близькості від населеного пункту, хоча раніше селилися на відстані. 

"Сіра чапля гніздилася на околицях Бахмута і раніше, але набагато далі  — в 15-20 км від міста", — розповідає екологиня. 

Цей факт Голубнича пояснює забороною на полювання. Але близькість до людей може й нашкодити птахам.

"Найстрашніший їхній ворог — це вогонь від непогашених багать, недопалків та умисного підпалу стерні. Якщо він піде по верхівках, яйця просто згорять. Якщо будуть пташенята, згорять й вони. Друге — це шум. Коли люди виходять на природу та голосно вмикають музику, птахи цього бояться; вони можуть покинути місця гніздування. І третій ворог чапель  — це інші птахи. Спостерігаючи за цими птахами, ми помітили не менше трьох ворон, які підлітали до гнізд чапель. А це "злодюжки", які крадуть яйця з гнізд птахів", — пояснює натуралістка. 

    

 фото: Igor Pyshnyi з сайту "Вільне радіо"

Орнітологиня Ганна Кузьо уточнює, що сіра чапля не охороняється законом України. Але на місце їх гніздування варто звернути увагу.

"Це гарне місце, яке має естетичне значення, і для рекреації. Розумієте, територія може бути більш важлива сама по собі, ніж ті гніздові види, які на ній живуть. Там може зупинятись кожен рік під час міграції багато рідкісних видів  — це теж дуже важливо для охорони тих видів. Будь-яка водойма цінна в умовах кліматичних змін. Останніми роками у нас все йде до посухи в Україні. Для водоплавних птахів будь-яка водойма потенційно має ціну", — зазначає Кузьо.   

Загалом, говорячи про спостереження за птахами, натуралістка Вікторія Голубнича каже, що такий вид відпочинку дуже популярний у світі і не заважає карантину.

"Дуже популярне дозвілля в усій Європі та чудовий відпочинок, навіть в умовах карантину. Адже за птахами можна спостерігати навіть на своєму подвір’ї чи з власного балкону: які птахи прилітають, які — в небі, які на деревах. Це дуже захоплююче заняття, здатне принаймні розважити людину. Не кажучи вже, що це пізнавально та цікаво для дітей. І це корисно для нервової системи — спостереження за природою завжди заспокоює",  — зазначає натуралістка.   

Нагадаємо, що на Донеччині в Регіональному Ландшафтному парку Клебан-Бик розквітла вузьколиста півонія, яку на Донбасі називають воронцями. 

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme