ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Краматорську ТВК вирішила перерахувати голоси на 21 дільницях

Краматорська міська виборча комісія вирішила провести перерахунок голосів на 21 дільниці з 89
Depo.Краматорськ
16 листопада 2015 14:29
ФОТО: depo.ua

Як повідомляє з місця подій кореспондент Depo.Донбас, приводом для перерахунку стало "все, що завгодно", починаючи з актів та скарг представників кандидата і закінчуючи таким екзотичним формулюванням, як "внутрішні переконання голови комісії, що на ділянки можуть бути викреслені результати виборів".

Всі ці приводи комісією визнані достатніми для прийняття рішення про перерахунок голосів. Справа в тому, що 11 з 16 членів міської територіальної комісії є представниками різних політичних сил, але неприкрито підтримують кандидата на міського голову нардепа Максима Єфімова.

Цікаво, що на всіх дільницях, по яким вірішено зробити перерахунок, переконливу перемогу отримує самовисуванець та діючий заступник мера Андрій Панков.

В загалі, за паралельним підрахунком штаба Панкова він отримує перемогу, набравши 52,7373% та випереджаючи Єфімова майже на 4 тисячі голосів.

Донецьке обласне відділення Комитету виборців України станом на 10.37 ранку 16 листопада також повідомляло, про"невмотивований перерахунок голосів".

На той час було відомо, що перерахунок зроблять на двох дільницях, згодом повідомлялося про 15.  Також КВУ описав перебіг враннішніх подій, які призвели до такого рішення.

У протоколі ДВК №140974 зазначається, що кандидат Єфімов набрав 383 голоси, а кандидат Панков – 428. За словами спостерігача КВУ, це рішення ТВК виглядає немотивованим і викликало палкі суперечки.

Частина членів ТВК попросила винести на голосування питання про те, щоб прийняти документи від цієї комісії. За це рішення проголосували 5 осіб, 11 утримались. Під час палкої дискусії члени комісії обговорювали навіть питання щодо звернення до ЦВК з огляду на неможливість прийняти рішення. Після чого на розгляд винесли це питання з іншим формулюванням – прийняти рішення про повторний підрахунок голосів. За це рішення проголосували 11 членів, проти – 5.

За півгодини ситуація повторилася і з ДВК №141018. У протоколі дільниці зазначаються такі результати голосування: Єфімов – 307, Панков – 568.

За те, щоб прийняти документи проголосувало 7 осіб, 9 утримались не пояснивши причин. А коли на голосування поставили питання про прийняття рішення щодо повторного підрахунку голосів за проголосувало 11 осіб, проти – 5.

За словами аналітиків КВУ, ТВК має відправляти дільниці на уточнення протоколу.

У частині 4 статті 83 Закону України "Про місцеві вибори" йдеться: "У разі виявлення у протоколі дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці у відповідному виборчому окрузі з відповідних місцевих виборів виправлень, помилок, неточностей територіальна виборча комісія своїм рішенням може зобов’язати дільничну виборчу комісію внести зміни до цього протоколу шляхом складання протоколу з позначкою "Уточнений". Під час розгляду цього питання дільничною виборчою комісією відповідні примірники протоколів про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці, виборчі бюлетені та інші виборчі документи, доставлені до територіальної виборчої комісії, зберігаються у територіальній виборчій комісії, яка відповідно до частини першої цієї статті приймала такі документи. Рішення про відмову у прийнятті виборчих документів від дільничної виборчої комісії, про зобов’язання дільничної комісії виправити виявлені недоліки чи внести зміни до цього протоколу шляхом складання протоколу з позначкою «Уточнений» із зазначенням підстав прийняття відображається у протоколі засідання територіальної виборчої комісії".

Більше новин про події у Краматорську читайте на Depo.Донбас.