UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У Краматорську працює центр для пенсіонерів-переселенців, допомагаючи заробляти на рукоділлі

У Краматорську в Центрі місцевої активності "Старе місто" літні люди, люди з проблемами слуху та інші охочі спілкуються і займаються рукоділлям і заробляють на цьому

У Краматорську працює центр для пенсіоне…
Старе місто\Facebook

Центр навчився заробляти на себе завдяки правилу "трьох зайців": перший свій виріб відвідувач забирає, другий віддає на благодійність, третій продає, передає Depo.Донбас з посиланням на Свои.City

Центр місцевої активності "Старе місто" працює в Краматорську з початку 2016 року. Треба було приділити увагу літнім людям, які приїхали в місто з окупованої території та не могли звикнути до життя в новому місці.

З часом центр стали відвідувати люди різного віку, як місцеві, так і переселенці. Найбільше він рятує від самотності все-таки для літніх людей, а також – людей з проблемами слуху.

Окремого юридичного статусу (громадська організація чи ініціативна група)  в "Старого міста" немає. У Краматорську цей осередок  з’явився завдяки громадській організації "Фонд розвитку громади", він став одним із напрямків діяльності цієї ГО.

Старе місто\Facebook

Приміщення для центру виділили в церкві "Ковчег спасіння" – це будівля колишнього кінотеатру "Жовтень", який давно не працював за призначенням. Орендують кімнату безкоштовно.

На грантову підтримку від американців у 2016 році закупили меблі, частину оргтехніки та матеріали для проведення майстер-класів. Але за чотири роки "Старе місто" навчилось функціонувати без грантів, в основному тут розраховують лише на власні сили.

Родина Сніцаренків Людмила і Володимир очолюють центр на волонтерських засадах. Вони - подружжя переселенців з Донецька і з власного досвіду знають про проблеми, з якими стикались люди, вимушені полишити власні домівки.

Постійні гості "Старого міста" полюбляють майстер-класи з виготовлення поробок і сувенірів. Для більшості з них це – можливість спілкування, щоб не залишатись на самоті. Тут не запрошують на майстер-класи професійних тренерів, звичайні жінки вчать інших тому, що вміють самі. Одна в’яже шкарпетки, навчила інших – зв’язали 40 пар і за допомогою школярів рознесли їх одиноким людям.

Постійні відвідувачі Центру - люди з проблемами слуху з місцевих. Загалом їх уже близько 35.

Старе місто\Facebook

У "Старому місті" готуються до кожного міського свята, беруть участь у ярмарках. Це дозволяє заробити гроші, щоб центр продовжував повноцінно діяти. Брати участь у різдвяному ярмарку жінки не можуть через вік і стан здоров’я, а ось у теплу погоду – залюбки.

Головним для себе вважають фестиваль Марії Приймаченко, який відбувається в травні. Хоча б одну тисячу гривень, але під час такого фестивалю "Старе місто" може заробити. Гроші витрачають на каву з печивом для зустрічей і матеріали для майстер-класів.

Сувеніри, виготовлені літніми жінками, відрізняються за цінами. Наприклад, вишиту стрічками велику картину вони продали міському голові Краматорська Андрію Панкову за одну тисячу. На синьому оксамиті вишита 21 жовта троянда. Придбати заготівки "Старому місту" недешево: годинник на білому тлі в рамці, на якому можна вишивати, коштує 350 гривень. Продають такі годинники по 700 гривень, а якщо людина спроможна заплатити більше, то просять 900 гривень. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"