UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У Краматорську розповіли про п'ять методів контрабанди з України в "Л-ДНР"

У Краматорську розповіли про п'ять методів контрабанди з ОРДЛО та запропонували, як з нею боротися

Про це йшлося під час обговорення результатів дослідження нелегальної торгівлі на лінії розмежування, повідомляє кореспондент Depo.Донбас.

Вивчення теми незаконної торгівлі протягом останніх місяців проводив Національний антикорупційний комітет з питань оборони. Для цього була вивчена думка близько 40 експертів та проаналізовано законодавство.

За словами аналітика проекту Артема Давиденка, наразі можна виокремити п'ять головних методів незаконної торгівлі.

Перший з них – торгівля крізь автомобільні коридори. Для цього методу зловмисники вдаються до фальсифікації документів на вантаж. Наприклад, оформлюють комерційні вантажі як гуманітарну допомогу. Ще один спосіб маніпуляції – розбивання великої партії на частини та провезення через її контрольний пункт окремими людьми. Наприклад, тону українського сиру (який користується на окупованих територіях великим попитом) розділяють на частини по 50 кг та провозять окремими кур'єрами через лінію розмежування під виглядом продуктів для власного вживання.

Другий спосіб – незаконна торгівля через логістичні центри. Товар вивозиться з підконтрольної частини до "логістичного центру" але не продається там у роздріб, а їде далі до окупованих територій. На думку дослідників, це відбувається через непрозорість діяльності центрів, неможливість доступу до них громадськості та відсутність там конкуренції.

Третій спосіб, який зараз фактично не використовуються – використання залізничних коридорів. Цей спосіб став неактуальним у березні 2017 року, коли залізничне сполучення припинилося. До цього злодії активно ховали контрабанду у подвійно дно вагонів з вугіллям чи залізною рудою.

Четвертий спосіб – торгівля через населені пункти на лінії розмежування. Справа в тому, що вздовж лінії розмежування знаходиться кілька населених пунктів, які знаходяться одночасно під контролем військових та бойовиків. Зловмисники реєструються у цьому пункті як підприємці, доставляють легально товар до підконтрольної частини, а потім переправляють товар через військові блокпости. За даними дослідників, байдужість військових до вантажу коштує від 2 до 20 тисяч гривень.

Нарешті, останній спосіб – так званий, "перерваний транзит". Він закладається у тому, якийсь вантаж йде з України до російського замовника, а після потрапляння до території Росії, переправляється до окупованих районів Донбасу.

Дослідники підготували свої рекомендації щодо подолання всіх цих схем. На їх думку, найбільш радикальною є звільнення території, бо незаконна торгівля є до того часу, поки є окупація. Втім, цього досягнути буде не так вже й просто. Тому зараз головнім важелем для боротьби з контрабандою є створення чітких правил, та боротьба з корупцією у силових підрозділах.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme