ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Краматорську провалили декомунізацію міста: перейменовано лише два об'єкти

Декомунізація у Краматорську торкнулася тільки ДК ім. Леніна і центральної публічної бібліотеки ім. Горького, які тепер носять нові назви - ДК ім. Бикова і просто центральна публічна бібліотека
Depo.Краматорськ
25 грудня 2015 17:01
ФОТО: depo.ua

Чк пише 6262, сесійні баталії в процесі декомунізації розгорталися навколо перейменування парку імені Леніна. Пропонувалася маса нових назв - "Старе місто", "Новий світ", "Авангард" імені Чубенко, Машинобудівників, Європейський. До єдиної думки депутати так і не змогли прийти - достатню кількість голосів набрати за який-небудь варіант так і не вдалося.

Тим часом йшла робота над майбутнім перейменування вулиць. Ще в липні було відомо, що у Краматорську перейменуванню підлягає 167 об'єктів. Під кожну з радянських назв була підготовлена ​​історична довідка - чому та чи інша вулиця була названа саме так і чому потрапляє під перейменування. Результатом роботи став відповідний список.

Більше того, було підготовлено відповідний проект рішення, який опублікували на сайті міськради. Щоб якось пом'якшити процес і зробити його прозорішим список намагалися розбити на частини - пропонувалося перейменувати 50 ... 40 ... 30 об'єктів інфраструктури міста, але процес так і не знайшов підтримки у депутатів міськради минулого скликання.

Зрештою депутати вирішили залишити виконання закону з декомунізації новому скликанню депутатів міськради.

На відміну від сусідніх міст, де процес декомунізації іде, Краматорськ опинився в числі останніх. Наприклад, у Дружківці перейменували близько 30 вулиць, у Слов'янську - 16 об'єктів, Артемівськ і Дзержинськ змінили свої назви. Зрештою, глава військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський пригрозив Краматорську вулицею Степана Бандери і дав термін виправитися - до 21 грудня.

Нові депутати декомунізацію в порядок деннийу не внесли.

Лише на останній сесії міськради депутат Володимир Ржавський запропонував міському голові розглянути питання на найближчому засіданні.

Нагадаємо, 26 листопада керівник Донецької області Павло Жебрівський пригрозив владі міст, які не поспішають з декомунізацією, назвами вулиць на честь провідників УПА.

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас