У Краматорську працівники ринків вийшли на масовий мітинг: Хто годуватиме наших дітей
У Краматорську більше сотні працівників ринків вийши на мітинг під будівлею міської ради, вимагаючи поновлення ринкової торгівлі
- Донбас
-
27 квітня 2020 16:47

В руках вони тримали платіжки з сумами, які вони повинні заплатити ринків за оренду, передає Depo.Донбас з посиланням на "Восточный проект".
Подекуди спілкування переходило на підвищені тони, самі учасники протесту пояснювали це критичністю ситуації, що склалася.
До учасників мітингу вийшов керуючий справами виконкому Краматорської міськради Андрій Давискиба. Він повідомив, що на даний момент міська влада планує домогтися введення податкових канікул для працівників ринків.
"В суботу до міськради були запрошені адміністрації всіх 14 ринків Краматорська. Керівником штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації було дано припис піти оформити в земельному управлінні і в податковій адміністрації канікули на час карантину для того, щоб знизити навантаження на підприємців. Знизити до рівня вартості податку на землю, який становить менше однієї гривні. У суботу дана інформація була донесена до адміністрації ринків", - повідомив Давискиба.
Проте риночників цікавить лише одне, щоб їм дозволили працювати.
"Ми торгуємо речами. У нас мода, сезон, тренди. Сьогодні так модно, а далі мода змінюється. Цієї весни я не продала, я більше не продам. Я по сто гривень поставлю ціну, їх не куплять. Якщо до наших вимог не прислухаються, будемо далі збиратися. Скасування орендної плати у вигляді введення "канікул", про яку нам повідомили в міськраді, що вони там ведуть переговори, ми вітаємо, але хочеться конкретики. Ми проїли вже все накопичення. Дивіться, платіжка за березень 9 тисяч. Єдиний податок не скасували, кредити теж. Ми всі в кредитах", - сказала Олена, яка опинилася через карантин у складній ситуації.
На фінансовий стан риночників ситуація з обмеженнями вплинула дуже сильно.
"На Привозі торгувала, люди вирощують, а я продаю. З аграріями співпрацюю. Куди мені продукти дівати? Назад закапувати? Змушені збувати за ринком продукцію десь і якось, бо у мене двоє дітей, мені немає чим їх годувати. Я згодна з карантином, готова обробляти дезинфектором свою точку", - зазначає одна з учасниць акції.
Яким чином представники малого бізнесу, які торгують на ринку можуть протриматися до закінчення карантину, не ясно.
"На ринку нам оголосили, що ми повинні платити як за склад. Який склад, адже я туди навіть не приходжу? Вони навіть не дають нам наші речі забрати. Сиджу на карантині, не можу виходити з дому, але я повинна їм все оплатити", - повідомила учасниця пікету Тетяна.
Виконуюча обов'язки директора ТОВ "Колгоспний ринок" Лариса Бебешко розповіла, що 25 квітня відбулася зустріч представників ринку з членами штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, з заступником міського голови Краматорська Сергієм Боевським.
"Коли в міськраді прийняли рішення про заборону роботи ринків, з нами не зустрілися, не обговорили, що і як буде. Оренду я на 40% зменшила. Всі магазини перевела під склад, адже торгівля не ведеться. Товар вони свій нікуди не вивозили, охорона теж працює в посиленому режимі. Їм теж треба платити. Ми те, що змогли, зменшили, але, вибачте, я не звільнена від сплати податку на додану вартість (ПДВ). Податок на землю, який тимчасово скасовується, становить 70 тисяч на квартал, а ПДВ - 600 тисяч на місяць. І з мене ніхто його не знімав, я не звільнена від штрафів. Березень відпрацювали. Я працюю і в квітні повинна платити податки, зарплати людям, все це ж ніхто не відміняв. Ми платимо великі суми податків. Плюс у мене сто працівників, яких довелося відправити у неоплачувану відпустку крім чергових", - зазначила Бебешко.
Нагадаємо, 24 квітня Краматорську підприємці влаштували мітинг і вимагали відкрити продовольчі ринки.
Раніше у Маріуполі підприємці, що торгували на ринках, оголосили голодування під будівлею міськради. Вони пояснюють, що понесли великі збитки через закриття ринків, зіпсовані фрукти та молоко.
На Луганщині через закриті ринки під час карантину селяни також не мають змоги збувати свою продукцію.
Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас
Всі новини на одному каналі в Google News
- 22:50 Ситуація на фронті: Сьогодні рашисти атакували майже півтори сотню разів
- 11:40Окупанти атакували Краматорськ 5 дронами, є руйнування
- 11:19Під час спроби продати викрадену зброю на майже 2 млн грн на Донеччині затримали військового
- 09:57Через дронову атаку знищений термінал "Нової пошти" у Слов'янську (ВІДЕО)
- 23:40 Доба на фронті: Окупанти 112 разів атакували позиції ЗСУ
- 20:41 У Генштабі ЗСУ підтвердили ураження пункту управління армії рф на Донеччині
- 12:28Екіпаж поліції "Білий янгол" потрапив під удар дронів у Покровську
- 09:40Слов'янськ зазнав атаки "шахедів", є руйнування
- 09:48 Минулої доби окупанти 170 разів штурмували позиції ЗСУ
- 23:50 На Донеччині росіяни намагаються просунутися на трьох напрямках — Сирський
- 09:42 Доба на фронті: Рашисти атакували 153 рази
- 10:49Продавчиня зі Слов'янська коригувала ракетні удари росіян по локаціях Сил оборони на Донеччині, - СБУ
- 11:20В Укргідрометцентрі розповіли, якою буде погода в Україні в липні
- 09:20У Білозерському на Донеччині від дронової атаки поранені п’ятеро людей
- 17:35"На межі гуманітарної катастрофи": очільник ОВА Донеччини розповів про обстановку в прифронтовій Костянтинівці
- 22:35Що відбувається на фронті: Оперативне зведення
- 21:2115 років тюрми отримала агентка "жіночої групи" фсб, яка шпигувала для ворога на Донеччині
- 10:46У Краматорську другу добу розбирають завали будинку, зруйнованого ракетою росіян ФОТО
- 08:40Скільки людей залишаються у Покровську: дані МВА