ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Краматорську декомунизацію очолює чиновник, який співпрацював з "ДНР" (ВІДЕО)

Виконуючий обов’язки заступника міського голови Краматорська Олексій Яковленко, який був причетний до організації сепаратиського референдуму, очолює комісію з декомунізації Краматорська
Depo.Краматорськ
16 жовтня 2015 16:42
ФОТО: depo.ua
У Краматорську декомунизацію очолює чиновник, який співпрацював з "ДНР" (ВІДЕО)
У Краматорську декомунизацію очолює чиновник, який співпрацював з "ДНР" (ВІДЕО)
Як повідомляє кореспондент Depo.Донбас, під час окупації Слов’янська проросійськими бойовиками, Яковленко був депутатом слов’янської міської ради від Партії регіонів та головним лікарем "Слов’янського курорту".
Більше того, в цей час він активно підтримував усунення міського голови Нелі Штепи від влади і передачу її "народному меру" від "ДНР" Пономарьову, виступав за легалізацію збройних формувань та готував референдум. Він охоче роздавав коментарі з цього приводу журналістам. 
Після визволення Слов’янська та Краматорська, Яковленко на якийсь час зник з полю зору громадськості, а потім опинився у кріслі керівника відділу звернень городян у Краматорській міській раді. Через деякий час його спробували затвердити у якості заступника міського голови, але сесія заблокувала це рішення.
Тоді секретар міської ради Катерина Воробйова призначила його виконуючим обов’язки заступника міського голови. І саме як заступник керівника міста він очолив комісію з декомунізації. 

Днями ця комісія запропонувала на розгляд міської ради пропозиції щодо перейменування комуністичних назв  вулиць. Всього до списку потрапило 159 вулиць та площ. По кожній з них спеціальна комісія підготувала аргументовану пропозицію щодо нової назви. 
Але судячи з цього, жодна з них не буде носити ім’я українських героїв які загинули на Майдані, чи під час захисту Донбасу. Дуже мало вулиць отримують українські назви.  
"Взагалі лише близько 10 варіантів назв ми отримали від городян. Все українське, що е у переліку доводилося практично проштовхувати. Вдалося дати вулицям ім’я Афанасьєва та Горяйного (краматорчани, які загинули в АТО, - ред.), а ось ще трьох краматорчан, які загинули в АТО, просто проігнорували.  Пантелеймонова та Бондарева, які загинули на Майдані та отримали звання Героїв України, просто проігнорували. Не стала розглядати комісія пропозицію присвоїти вулицям ім'я краматорчан-ОУНовцев", - розповідає один з членів комісії Віра Шелест. 
На її думку, пов’язане це з персональним складом комісії. "Міський голова Краматорська включила туди двух істориків та одного культуролога. Всі інші - чинуші, які замість виконання закону, розповідали який він поганий, і як люди не бажають перейменувань. Головою комісії взагалі став врач-сексопатолог який виконує обов’язки заступника краматорського мера Яковленко, який підтримував проведення сепаратиського референдуму у Слов’янську", - підкреслює Шелест.
Як повідомляв Depo.Донбас, кандидатом у мери Краматорська зареєстровано висуванця від партії Сергія Тігіпка "Сильна Україна", депутата міськради Миколу Кутєпова, якого звинувачують у співробітніцтві з бойовиками "ДНР", коли місто було окуповане.

Більше про поплічників терористів у владі читайте на Depo.Донбас.