Три аргументи на користь держінвестицій в житло на Донбасі

За найоптимістичнішими прогнозами, для відновлення Донбасу після повернення Україні окупованих територій знадобиться не менше 10 років і близько $ 50 млрд інвестицій

Виходячи з цього, необхідно почати відлік цього періоду вже сьогодні, створивши умови для пріоритетного розвитку регіону. Щоб наші перші економічні успіхи стали трендом і для тимчасово окупованих територій.

Україні потрібна надійна відпрацьована економічна модель, яку ми застосуємо і щодо окупованих територій, одразу після їх звільнення. В першу чергу, мова йде про механізми залучення в регіон кваліфікованих кадрів. Адже значні донорські та бюджетні кошти, призначені для інфраструктурних проектів, які не освоєні через відсутність в регіоні умілих робочих рук і грамотних управлінців.

Серед робітничих професій в найбільшому дефіциті - токарі, газозварювальники, слюсарі-ремонтники ... Не вистачає інженерів, медпрацівників, лікарів, вихователів, вчителів середніх шкіл ... Багато хто виїхав. А іншим не вистачає мотивації зв'язати своє життя з Донбасом.

Важливою умовою для залучення якісних кадрів може стати можливість надання службового та постійного житла. У регіоні його критично не вистачає. Значна частина інфраструктури, в тому числі житлової, зруйнована. А в умовах масової міграції проблема стала ще гострішою.

Я часто зустрічаюся зі студентами і знаю, що можливість отримати власну квартиру - ключовий фактор для географічного визначення молодих фахівців. Давши їм квартирну перспективу на Донбасі, ми підвищимо індекс інвестиційної привабливості регіону. І - створимо потужний імпульс економічного розвитку.

Реальна можливість отримати власне житло буде стимулом і для місцевих фахівців, які в силу соціальних проблем виїхали і збираються виїхати в інший регіон або за кордон. Адже в даний час на квартирній черзі тільки в Донецькій області коштує близько 20 тисяч сімей.

Україні потрібна програма стимулювання житлового будівництва на Донбасі. Першим її кроком може стати цільова субвенція з держбюджету для місцевих бюджетів Донецької і Луганської областей для співфінансування будівництва житла на їх територіях .

Ухваливши таке рішення, ми вирішимо кілька завдань. По-перше, перспективу отримати житло залучить фахівців, які гостро потрібні регіону. По-друге, стимулюємо розвиток будівництва та суміжних галузей в регіоні. А це - податки, бюджетні відрахування і робочі місця.

І, по-третє, ми дамо важливий меседж громадянам України, які вимушено опинилися з іншого боку лінії зіткнення, про соціальне та інфраструктурному розвитку регіону. Його суть в тому, що Донбас обов'язково відродиться, оскільки уряд інвестує житлове будівництво. Розуміння суспільством цього фактора прискорить возз'єднання в одній державі всіх українських територій Донецької і Луганської областей.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас