Сплять, тренуються, спілкуються: Як на Донеччині працює реабілітація для бійців з передової

На Донеччині облаштували реабілітаційний табір для бійців, що служать на передовій. Тут вони на кілька днів пеермикаються з військової обстановки на цивільну

Ігор Максимов

У таборі армійці кожного дня спілкуються з психологами - проходять спеціальний курс за програмою реабілітації. Тут бійців вчать психологічній самодопомозі і підтримці побратимів.

"Спочатку я проводжу дебрифінг. Це такий психологічний напрямок де хлопці перемикаються з бойової обстановки на більш-менш цивільну, щоб вони зрозуміли, що вони трішечки в іншому місці, мали поняття безпечного місцяРозбираємо психологічні стани, навчаємося надавати самодопомогу та взаємодопомогу побратиму коли починаються бойові дії, обстріли", – про це Суспільному розповіла психологиня табору Світлана.

Один з військовослужбовців розповів, що нині він вже на третій ротації більшість часу перебуває на передових позиціях під обстрілами окупантів.

"Практично на кожному контракті були певні втрати. На першому контракті, ми здружилися дуже швидко з Васею, так вийшло, що фактично на моїх очах в пару метрах від мене снайпер в голову потрапив. Перший час розмовляти не хотілося ні з ким", – згадує боєць.

Фото: Суспільне Донбас

В таборі облаштовано спортзал, їдальню, пральню, душові, кімнати для відпочинку та кінотеатр. Армійці мають можливість повноцінно виспатися, пограти у футбол чи теніс. Навіть ходять рибалити.

Триває така реабілітація сім днів. Після того, бійці повертаються на передову.

Нагадаємо, що тема реабілітації і реінтеграції ветеранів бойових дій у громадянське суспільство не нова і в Україні про неї заговорили з першого ж дня війни на Донбасі, однак до системних державних рішень справа поки не дійшла.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Краматорськ