Ректор донецького медичного вишу каже, що його обшукує СБУ

Ректор Донецкого державного медичного університету (виш-переселенець) Петро Кондратенко повідомив, що у Краматорську в автомобілі, яким користується його дружина, співробітники СБУ провели обшук

Він підкреслив, що у нього і його дружини немає у власності автомобіля, але є в користуванні від третьої особи, передає Depo.Донбас з посиланням на "Новини Донбасу".

"Є рішення суду про те, що вони проводять обшук. На роботі у мене (в будівлі вузу, - ред.) Теж проводять обшук, в Кропивницькому теж проводиться обшук", - розповів Кондратенко.

№Шукають якісь документи, пов'язані з придбанням машини. Але машини ми не купували. Ані у мене, ані у дружини немає автомобіля. У декларації це зазначено. Зараз машину планують забрати", - розповів ректор.

Також Кондратенко повідомив, що обшук проводять співробітники центрального управління СБУ, а не обласного.

Як пояснив помічник ректора Сергій Нестеров, виходячи з тексту постанови суду, правоохоронці шукають в будівлях університету два автомобіля - BMW X5 і BMW X3, а також документи на них. Помічник ректора каже, що йому нічого невідомо про ці авто.

Кондратенко додав, що своїми діями він "розкрив схему злочинної організації", а обшуки - це відповідна реакція. Раніше Петро Кондратенко отримав погрози на свою адресу після нападу в Краматорську. Те, що відбулося він пов'язує з тим, що виявив порушення в роботі міжнародного відділу університету. Так, в 2018 році було видано 1300 запрошень на навчання, тоді як в університет прибули тільки 240. При цьому заборгованість за навчання на початок навчального року склала близько 15 млн гривень.

За фактом нападу і загроз на Ігоря Кондратенка розпочато провадження у статті 206 частина 3 Кримінального кодексу України (протидія законній господарській діяльності) і статтею 296 частина 1 Кримінального кодексу України (хуліганство).

Служба безпеки України розслідує шахрайські дії компанії-посередника, яка завищувала вартість навчання для студентів-іноземців, які бажають навчатися в Донецькому національному медуніверситеті.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас