На Донеччині заступника голови ВЦА посадили на п'ять років у тюрму за хабар, - ЗМІ

Заступника керівника військово-цивільної адміністрації Торецька Донецької області засудили до п'яти років позбавлення волі з конфіскацією майна за отримання хабара

Про це повідомляє 368.media з посиланням на вирок Дзержинського суду, предає Depo.Донбас.

У жовтні 2017 року поліцію звернулася жінка і повідомила, що працівники адміністрації вимагають і отримують гроші від місцевих підприємців. Зокрема, коли вона прийшла в адміністрацію, то дізналася, що в цей день там призначили нового керівника. У приймальні очікували приватні підприємці, керівники місцевих підприємств, які між собою говорили про "подарунки" для нового начальника. У той же час співробітниця адміністрації запропонувала скинутися 1-10 тис. гривень. Деякі присутні передали чиновниці гроші, вона склала список і поклала гроші в чорний пакет і люди пішли.

В кінці грудня 2017 року військову прокуратуру в Краматорську звернувся представник компанії "Промекоресурс" і повідомив про вимагання хабара. Йшлося про два епізоди. За дозвіл на виїзну торгівлю ялинками співробітник адміністрації вимагав 4 тис. гривень. Гроші передали заступнику керівника адміністрації частинами. Крім того, за сприяння в підписанні договору оренди приміщення чиновник зажадав 5 тис. гривень, які передали в березні 2018 року. Після отримання коштів співробітника адміністрації затримали і провели обшуки.

Однак, суд визнав доведеною провину чоловіка тільки по другому епізоду. За першим епізодом дії чиновника кваліфікували як зловживання впливом. Чиновник в питанні дозволу на торгівлю ялинками на зразок обіцяв вплинути на свого начальника. Суд визнав це звинувачення недоведеним.

У зафіксованих розмовах ані обвинувачуваний, ані заявник не називають особу, на яку повинні були вплинути і на кого чиновник міг вплинути, відсутні докази, коли вперше і за яких обставин було обговорено питання передачі коштів. Також суд визнав, що обшук, під час яких виявили 200 гривень з передачі хабара за ялинки, провели з порушенням КПК. 

У суді обвинувачений провину не визнав. Він повідомив, що хабар була провокацією і відмовився від дачі показань. Суд засудив чиновника до п'яти років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook