UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

На Донеччині за час карантину загострилася ситуація з домашнім насильством

Від початку року поліцейські Донеччини отримали майже 8 тис. повідомлень про домашнє насильство, з них понад 3 тисячі тільки за березень

Як передає Depo.Донбас, про це йдеться у матеріалі "Вільного радіо".

Зазначається, що кількість зафіксованих поліцією Донеччини випадків агресії до близьких зросла саме під час карантину.

"Кількість випадків домашнього насильства зросла на 10 відсотків",  — розповіла речниця Бахмутського відділу поліції Катерина Савранська.

Юристка Оксана Болотюк пояснює це вимушеним тривалим перебуванням людей в тісних оселях в стресовій ситуації. Вона допомагає жертвам насилля з оформленням скарг, тож зараз посилено моніторить ситуацію.

"Люди перебувають постійно вдома, знаходяться разом, і якщо житлова площа не дозволяє кожному мати окрему кімнату, то часто будуть виникати конфлікти, які можуть викликати домашнє насильство", — каже Болотюк.

Болотюк зазначає, що нині не треба чекати роками та збирати стоси паперів, щоб зараз захиститися від домашнього кривдника.

"Терміновий заборонний припис є  — вже його можна показувати в суді, щоб винесли обмежувальний припис. Звернення в поліцію та відповіді також докладаємо. Якщо свідки є, також додаємо показання свідків. І вже є електронні докази  — відео фізичного насильства з камер відеоспостереження на вулиці", — пояснює юристка.

Зазначається, що в окремих випадках поліцейські відвозять жертву домашнього насильства в соціальний центр (шелтер), де є все необхідне для тимчасового притулку. Найближчий такий, на 6 місць знаходиться у Слов’янську.

"Якщо кривдник не завдав тілесних ушкоджень, а знущався психологічно чи порушив вимоги термінового заборонного припису, то сплатить штраф до 340 грн або відпрацює до 40 годин громадських робіт. Якщо це вже не перший адмінпротокол за цією статтею впродовж року, то доведеться сплатити штраф до 680 грн, відпрацьовувати до 60 годин громадських робіт або відбути адмінарешт до 15 діб", - пояснюють правозахисники.

Кримінальна відповідальність за вчинення домашнього насильства  передбачає до 2 років позбавлення волі. Поліцейські радять не замовчувати випадки домашнього насильства та своєчасно повідомляти їм, аби запобігти наслідкам.

Нагадаємо, що в Маріуполі через несправну проводку багатодітна сім'я буквально залишилась без даху на головою, документів і одягу, нині вони змушені тіснитися в крихітній квартирці, де дорослі змушені спати сидячи. 

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme