UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

На Донеччині підприємець безкоштовно ремонтує апарати ШВЛ, яким по 40 років

На Донеччині підприємець з Дружківки Василь Мазурін ремонтує старі непрацюючі апарати штучної вентиляції легенів, яким від 20 до 40 років

На Донеччині підприємець безкоштовно рем…

Мазурін сам звернувся до лікарів міста і запропонував допомогу у ремонті обладнання, передає Depo.Донбас з посиланням на Проєкт USAID "Економічна підтримка Східної України".

Він зазначив, що його завод "Контакт" має виробничі потужності, конструкторів, сучасні верстати з числовим програмним управлінням.

"Ми ніколи не ремонтували медичне обладнання, але хотіли допомогти. І у нас це вийшло", - говорить Мазурін.

Він створив окрему бригаду працівників, які, взявши до рук апарати ШВЛ, почали їх вивчати. На ремонт одного апарата зараз йде від двох днів до тижня.

"Раніше я ніколи не ремонтував щось подібне, взяв до рук усі інструкції і почав їх вивчати. Зрозумів, як працюють ці апарати. Хоча ті, що ми ремонтуємо, - старі – там в основному механіка несправна. До нас потрапив апарат 1980 року, називається "РО-2". Він працює в режимі активного вдоху і видоху. Ми змогли його відремонтувати і віддати лікарям", - розповів інженер-електромеханік підприємтва Євген Беньков.

Зараз на заводі ремонтують вже п’ятий апарат штучної вентиляції легенів. Чотири вже віддали до лікарень Дружківки. Грошей за ремонт не беруть – вважають це своїм благодійним внеском у боротьбу з коронавірусом.

"Медики протестували обладнання, апарати працюють. Вони різного виробництва і віку – їм від 20 до 40 років. Свій ресурс вони давно вичерпали, але моїм працівникам вдалося заново запустити це обладнання. На одному міняли трубки, для іншого виготовляли гумові прокладки, робили креслення і виготовляли інші деталі", - зазначив Мазурін.

Досвідом з ремонту таких апаратів він готовий ділитися з іншими, адже комусь навіть старий працюючий апарат ШВЛ може врятувати життя.

Зараз підприємство "Контакт" працює над розробкою власного апарату ШВЛ. Фахівці Проєкту USAID "Економічна підтримка Східної України" налагодили комунікацію дружківського заводу з київськими фахівцями – програмістами, інженерами, лікарями, а також львівськими практиками-анастезіологами.

Нагадаємо, показник по проведенню тестів на COVID-19 в Донецькій області є одним з найнижчих в країні, Луганщина - на останньому місці.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme