UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

На Донеччині активіст через прокуратуру домігся декомунізації на залізничному вокзалі

На залізничному вокзалі Костянтинівки, попри закон про декомунізацію, й досі висіла меморіальна дошка на честь героя СРСР

На Донеччині активіст через прокуратуру…
фото зі сторінки Олександра Рудоманова

Як передає Depo.Донбас, про це "Вільному радіо" розповів голова ініціативи "Декомунізація.Україна", громадський активіст Вадим Поздняков.

"21 травня 2015 року в Україні набув чинності закон про декомунізацію. Однак всі ці 5 років на фасаді залізничного вокзалу в Костянтинівці висіла пам’ятна табличка на честь героя СРСР. Щоб її демонтували, довелось довести справу до прокуратури", - йдеться у матеріалі.

Зазначається, що меморіальну дошку встановили на честь Валентина Котельнікова, який працював на цій станції машиністом паровозу та "героїчно загинув під час захисту радянського кордону на Далекому Сході". 

Наприкінці 2019 року табличку побачив український журналіст і блогер Олександр Рудоманов. Він сфотографував її та відправив фото Позднякову.

"Я надсилав в усі можливі інстанції інформацію: на ОДА, на міськраду, на Інститут національної пам’яті. Вони дуже довго відповідали, та врешті-решт міська рада відмовилася проводити демонтаж, але Інститут національної пам’яті дав рекомендації, що її треба таки демонтувати", – розповів Поздняков.

Крім цього, активісти попросили нардепа від 164 округу Ігоря Василіва написати звернення до прокуратури Донеччини і 27 квітня вони отримали відповідь, в якій зазначалося, що Костянтинівська міськрада демонтувала об’єкт.

"Щоб радянську пам’ятку прибрали, можна написати звернення до органу місцевого самоврядування. У листі слід вказати адресу знаходження такого об’єкта та що на ньому зображене. Інший варіант – звернутися до активістів, які знають алгоритм дій. Загалом у більшості люди звертаються до нашого проєкту "Декомунізація.Україна", а ми вже паперово з цим боремося. Є такі об’єкти, які знімають за 2-3 дні, а є такі, за які ми боремось роками", – каже Поздняков.

Довідка: 21 травня 2015 року набув чинності пакет законів про декомунізацію. Документ передбачає перейменування міст, вулиць та інших топонімів, назви яких пов’язані з комуністичним режимом та діячами. Так, у 2015 році Артемівську повернули його історичну назву – Бахмут. Також у законі йдеться про ліквідацію пам’ятників радянським діячам, меморіальних дощок та інших пам’яток з символікою СРСР. Наприклад, у центрі Бахмута демонтували монументи Артема та Володимира Леніна. Поки що площі стоять порожніми, бо місцева влада не вирішила, чим замінити комуністичних ідолів.

Закон про декомунізацію ототожнює радянський та нацистський режими, які "категорично заперечували можливість існування української незалежної держави, переслідували її прихильників та перешкоджали українському національному відродженню". 

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme