На Донеччині вшанували пам'ять бойків, яких 70 років тому примусово переселили "совєти"
На Донеччині в селі Сонячне відкрили пам'ятну скульптуру з нагоди 70-ї річниці примусового переселення людей із села Рябе на Бойківщині на Донбас
В 1951 році 115 сімей з села Рябе, Бойківщина (тоді це називалося Закерзоння), в яких загалом було 528 осіб, примусово переселили на Донеччину в село Сонячне.
Примусове переселення призвело до руйнування історичних, матеріальних, моральних та культурних цінностей та поставило під загрозу знищення цілої етнографічної групи українського народу.
Вчора, 23 листопада, на Донеччині відкрили пам'ятну скульптуру у вигляді двох журавлів.
Як повідомляють в пресслужбі Донецької ОДА, це відбулося в межіх обласного проекту "Дві Батьківщини: степи та гори" з нагоди 70-ї річниці примусового переселення людей.
Фото: Донецька ОДА
"Журавлі, що піднімаються в небо, - символ любові до рідної землі і символ переселених людей, адже цих птахів називають "Божим птахом" або "Птахом сонця". Сьогодні серце кожного з нас наповнюється смутком, тому що ми віддаємо борги завдовжки 70 років", - зазначила начальник управління інформаційної діяльності та комунікацій із громадськістю Донецької ОДА Тетяна Тюріна.
В межах цього проекту жителі створили 20 костюмів, поєднавши унікальний орнамент бойків та орнамент волновахської вишивки, а також організували віртуальну майстерню зі створення свічок, розписних дощок, ляльок-мотанок, бісероплетіння та вишивки, збереження пісень віршів.
"В онлайновому режимі провели конференцію, присвячену роковинам примусового виселення українців у 1944-1951 роках із Лемківщини, Надсяння, Холмщини. Під час зустрічі говорили про історію бойків і лемків, збереження традицій та культурної спадщини, дослідження, які вже проводилися і майбутні спільні проекти", - зазначають в ОДА.
Наразі у Сонячному залишилися 11 мешканців, які 70 років тому були переселені із села Рябе.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Краматорськ