ЛГБТ-центр у Краматорську: Хто і навіщо його відкрив

ЛГБТ-спільнота на Донеччині звернулася до громадської організації Іnsight LGBTQ NGO з бажанням працювати в центрі у своєму місті

Журналіст регіональної редакції Depo.Донбас

Як розповіла координаторка регіонального розвитку громадської організації Іnsight LGBTQ NGO Ольга Ольшанська, саме з лютого 2020 року тут функціонує представництво Іnsight, передає Depo.Донбас з посиланням на "Свої.city"

"На початку літа ми оцінили, що членів спільноти в Краматорську досить багато, і люди хотіли б мати безпечне місце для зустрічей і заходів. В планах також є надання психологічної допомоги, наразі працюємо над цим. Якби спільноти не було б у місті, то нашій організації не було б сенсу шукати можливості для їх підтримки та розвитку. Ми дуже раді, що змогли написати проєкт та найти фінансуванню на його реалізацію", - зазначила вона.

Заходи у Краматорську проходили регулярно з лютого 2020 року, але офіційно ЛГБТ-центр відкрився тільки у лютому 2021 року.

"Наразі після офіційного відкриття офісу спільнота щаслива, що у них тепер є таке місце. Люди вдячні за таку можливість. Центр закритий і потрапити туди можуть тільки ті, хто належать до спільноти. Все це робиться задля безпеки і щоб люди не боялися, що можуть до них прийти і щось зірвати", - зазначила Ольшанська.

Вона запевнила, що нічого поганого чи протизаконного в центрі не відбувається: тут плануються освітні заходи, лекції, дискусії, настільні ігри, кінопокази, тренінги, психологічні групи, консультації, заходи від дружніх місцевих громадських організацій.

Ольшанська нагадала, що окрім постійної суспільної дискримінації, якої зазнають ЛГБТ-люди, вони мають обмежені права в порівнянні з іншими соціальними спільнотами в Україні. Представники ЛГБТ-спільноти зіштовхуються із проблемами, починаючи від оренди житла і закінчуючи відсутністю можливості оформлення своїх стосунків із партнером. Трансгендерні люди в Україні мають величезні труднощі із процедурою корекції статі, зміною документів та подальшою самореалізацією у суспільстві, оскільки в більшості випадків влаштуватися на будь-яку роботу є проблемою.

Нагадаємо, 19 лютого відбулося офіційне відкриття ком'юніті-центру для ЛГБТ-спільноти в Краматорську від громадської організації "Інсайт".

Довідка: Громадська організація "Інсайт" - це українська ЛГБТ-організація, яка має представництва в 9 регіонах України. Протягом 5 років "Інсайт" забезпечував роботу Шелтеру для ЛГБТ-переселенців з Донецької, Луганської областей і АР Крим. За даними організації, досить значна частина ЛГБТ-переселенців повернулися додому або в інші міста Донецької та Луганської областей, де вони не мають безпечного простору для розвитку і спілкування. Саме тому виникла ідея відкрити ком'юніті-центр в Краматорську.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"