Куць розповів, хто найбільше заборгував "Воді Донбасу" на Донеччині

Найбільші борги перед КП "Вода Донбасу" у Покровска, Бахмута, Краматорська, Костянтинівки та Маріуполя

Про це під час робочого візиту в Покровськ розповів очільник Донецької області Олександр Куць, передає Depo.Донбас з посиланням на інформаційне агентство “Вчасно”.

Повідомляється, що нині борги міських водоканалів перед КП "Вода Донбасу" становлять 722 млн грн. А борг КП "Вода Донбасу" за електропостачання - 270 млн грн.

"Зараз ми поставляємо воду, не сплачуючи за електроенергію і не маючи договору навіть з постачальником "останньої надії". Незважаючи на чергову постанову Кабміну, продовжити цей договір з урахуванням реструктуризації боргу ДП "Укрінтеренерго" відмовляється до повного погашення заборгованості", - повідомив Куць.

Він також зазначив, що погасити ці борги за рахунок обласного бюджету неможливо.

"Погасити заборгованість з обласного бюджету не можемо, тому що у нас також є боржники. Міста і райони не платять, але влаштовують свята, якісь марафони і створюють додаткові комунальні підприємства з багатомільйонними бюджетами, а за воду вони не платять, тому звертаюся до всіх мерів, всім главам ОТГ, будь ласка, шановні, сплатіть за воду і ніяких проблем не буде", - заявив Куць.

За його словами, найбільші борги перед КП "Вода Донбасу" у Покровска, Бахмута, Краматорська, Костянтинівки та Маріуполя. З окупованих територій від початку 2019 року КП "Вода Донбасу" не отримала жодної платіжки. За словами Куця, це питання буде виноситися на переговори контактної групи в Мінську.

Гендиректор "Води Донбасу" Олександра Євдокимов розповів, що вирішити проблему боргів водоканалів можуть договори про реструктуризацію, які були укладені раніше. За його словами, якщо міста і райони Донеччини не розрахуються в поставлені терміни, можливе скорочення і припинення подачі води.

Він зазначив, що збій в роботі підприємства стався через недоліки в законодавстві.

"Згідно із законом подальших законних дій для відновлення електроенергії немає, але спільно з обладміністрацією займаємося цим питанням, шукаємо постачальників електроенергії, сподіваємося, знайдемо. Перспектив поки немає, але вода досі йде. Ми порушуємо закони, які існують", - заявив Євдокимов.

Нагадаємо, що 3 квітня оператор системи розподілу ДТЕК ПЕМ-Енерговугілля виконав часткове відключення електропостачання КП "Вода Донбасу" на вимогу ДП "Укрінтеренерго".

КП "Компанія "Вода Донбасу" 9 квітня скоротила подачу води Краматорську в зв'язку з несплатою за послуги водопостачання

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас