Хто такий новий мер Краматорська Олександр Гончаренко

ТВК Краматорська підтвердила, що за підсумками голосування другого туру виборів перемогу здобув Олександр Гончаренко

Журналіст регіональної редакції Depo.Донбас
Хто такий новий мер Краматорська Олексан…
Фото: Facebook\Олександр Гончаренко

За нього проголосувало 18686 виборців або 57,85%. За чинного мера Андрія Панкова проголосувало 13070 виборців, тобто близько 40,47%.

Гончаренко – мер, за яким "стирчать вуха" Максима Єфімова

Гончаренко – депутат міськради Краматорська, працює директором з маркетингу та збуту на заводі "Енергомашспецсталь", який безпосередньо пов'язаний з нардепом і місцевим олігархом Максимом Єфімовим. Хоч Гончаренко і називав себе "незалежним кандидатом", під час передвиборчої кампанії його найчастіше бачили саме з Єфімовим, який і висловлювався на його підтримку.

новий мер краматорська олександр гончаренко

Фото: Facebook\Олександр Гончаренко

Також за Гончаренка були і "Слуга народу" і ОПЗЖ, сформувавши таку собі коаліцію. Тим самим президентська політсила показала, що в неї просто немає наяких політичних принципів: попросили "слуг" за гроші чи безкоштовно"лягти під місцевих феодалів", вони і лягли.

олександр гончаренко від слуги народу

кандидат в мери краматорська геннадій суков

Гончаренко-депутат лобіював голосування у міськраді за відставку Панкова, тобто копав під нього давно і активно.

Зазначимо, що Панков попередніх місцевих виборах у 2015 році був конкурентом Єфімова на мерських перегонах і "зробив його", цього року він змагався також фактично з Єфімовим, а також з усіма політсилами і засобами впливу, які той застосував. І Панков програв.

Скандали під час виборчого процесу у Краматорську

Учасник переговорів у ТГК Денис Казанський розповідав, що Єфімов вже фактично отримав контроль над міською радою, оскільки на цих виборах провів туди своїх людей від самих різних партій ("Наш Краматорськ", ОПЗЖ, "Слуга народу").  Завести у мери свою людину – Гончаренка, для Єфімова теж було приорітетом. "Виграти у Панкова складно, тому команда Єфімова практично відкрито вдається до фальсифікацій і тупо ламає під себе ТВК", – написав Казанський.

Казанський розповів, що бюлетені для голосування друкуються на друкарні, яку очолює кандидат в депутати Краматорської міськради від партії Єфімова "Наш Краматорськ" Юрій Мельник. 

"Проти директора друкарні вже порушено кримінальну справу: для голосування в першому турі друкарня друкувала бюлетені вночі, без спостерігачів і без відео фіксації. Скільки їх надрукували – невідомо. Незважаючи на це, а також на те, що ТВК не дала дозволу друкувати бюлетені для другого туру, друкарня Єфімова почала друкувати їх самовільно. І знову ніхто не знає, скільки вона їх надрукує", – зазначив Казанський і показав витяг з номером кримінального провадження.

Скандали в ТВК закінчувалися й бійкою. 10 листопада глава ТВК, представник партії "Слуга народу" Роман Байрак вдарив члена ТВК від "Голосу" В'ячеслава Бєляєва під час однієї з перепалок. "Крім того, під час голосування в першому турі зафіксовано факт скупки голосів на користь ОТЗЖ. Охочих продати свої голоси збирали через соцмережі і по сітках пенсіонерів. За голос в Краматорську платили по 100-200 гривень. Низка фактів підкупу був зафіксований правоохоронцями", - написав Казанський і знову показав витяги з реєстру досудових розслідувань.

Робота ТВК довгий час була паралізована, оскільки "непідконтрольні Єфімову і ОПЗЖ члени комісії відмовляються покривати беззаконня". Навіть напередодні другого туру виборів передача бюлетенів відбувалася зі скандалом і викликом поліції. На засіданні зібрався кворум, 14 членів ТВК були присутні, але 6 членів комісії були проти того, щоб передавати дільничним комісіям бюлетені. Причиною відмови окремих членів ТВК стала підозра в наявності порушень під час виготовлення та передачі бюлетенів. 

Член краматорської ТВК Оксана Петренко, яка була серед тих, хто відмовився голосувати за передачу бюлетенів до ДВК, пояснила ОПОРі свою позицію. "Ми відмовились, тому що вважаємо, що бюлетені виготовлені  з грубим порушенням законодавства, а саме Виборчого кодексу та відповідної постанови ЦВК №330 від 3 жовтня 2020 року. При призначенні підприємства-виготовника були порушення, це було зроблено не через "Прозорро". Також не були встановлені ступені захисту, які повинні відповідати законодавству. Ми просили вказати хоча б номери дільниць, серійний номер, але в цьому було відмовлено, про що є рішення нашої комісії з відповідною постановою. Заяви подавали колегіально, озвучували на засіданні. Сьогодні, коли засідання розпочалось, кворум був 14 осіб, частина відмовилася, рішення було не прийнято. Незважаючи на це, голова все одно почав видачу бюлетенів", - сказала Петренко.

Поки невідомо, чи буде Панков оскаржувати результат виборів, враховуючи усі порушення. І загалом чи вдастся це йому, враховуючи те, хто відчуває себе "феодалом" у Краматорську. Але факт у тому, що кандидат Єфімова - Гончаренко отримав мінімальну підтримку мешканців Краматорська, при явці усього 23,1%. Більшість краматорців проігнорували вибори. 

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme