UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Електронна медицина в режимі "smart-city"

Просування формату "розумного міста" для України давно вийшло за рамки модної тенденції

Електронна медицина в режимі "smart-city…

Це політика, яка пропонує нову якість життя. І успіх її реалізації багато в чому залежить від готовності самих українців ламати стереотипи. Найбільш показовим прикладом є впровадження медичної реформи, зокрема в сегменті e-Health.

Перший етап проекту в Україні реалізується досить успішно. У 2018-му більше 23 млн пацієнтів підписали декларації з лікарями першої ланки, близько 24 тисяч медиків залучені в реформу, 2 тисячі медичних установ підписали договори з Національною службою здоров'я України.

Ці показники підтверджують те, що точка неповернення пройдена. Тепер необхідно підвищувати якість медичних послуг і оплату праці медпрацівників.

У процесі реформи важливо розуміти стратегічну перспективу розвитку системи е-health. Це - один з найбільш швидкозростаючих трендів в світі, яка формує новий підхід до медицини. Хочу нагадати, що найважливішим інноваційним проривом минулого року став запуск Apple Watch 4, з можливістю сканувати серцеві ритми, моментально повідомляючи про відхилення. Це один із прикладів інноваційної діагностики, який щороку буде рятувати мільйони життів.

У 2019-му продовжиться зростання технологій "мобільного здоров'я" (m-Health). Їх суть - в можливостях глибокого моніторингу пацієнтом власного організму за допомогою ІТ-інструментів. Формат m-Health вже включений в національні програми охорони здоров'я Великобританії, Швеції, Нідерландів та інших країн. На його основі пропонуються цифрові кейси різних рівнів складності: від простої діагностики до лікування складних захворювань.

В цілому медичний формат "розумного міста" передбачає кілька найважливіших чинників. Серед них - консолідація даних всіх галузевих суб'єктів: від профільних університетів до амбулаторій. Це також - можливість аналізувати величезні масиви інформації, впроваджувати технології телемедицини, медичні термінали для оперативної діагностики.

Моє спілкування в Краматорську з медиками, представниками місцевої влади та звичайними людьми підтверджує готовність до реформи. Так, в суспільстві існують певні побоювання. Але вони викликані, скоріше, недостатньою проінформованістю про зміни, ніж усвідомленим їх неприйняттям.

Наприклад, всім очевидні переваги запуску електронного документообігу: він замінить рукописну макулатуру, що займає тисячі годин робочого часу лікарів.

Загальнонаціональну систему е-health потрібно максимально швидко поширити на місцевий рівень. Саме з цим питанням найчастіше до мене звертаються головні лікарі реформованої первинки. Вони розуміють, що впровадження проекту поліпшить якість обслуговування населення та оптимізує роботу медустанов.

Поширення електронної аналітичної системи в містах та селищах відкриє людям переваги реформи. Це і запис по телефону і email до лікаря, і спрощена процедура направлення на аналізи, і контроль відпустки медпрепаратів за пільговими рецептами. Облік дасть можливість більш якісного забезпечення медпрепаратами за рахунок зниження корупційних ризиків.

Електронну систему охорони здоров'я необхідно масово активізувати в найближчі рік-два. Це реально. З січня 2019 го вводяться електронні картки на первинній ланці. Сімейні лікарі, терапевти і педіатри вже вносять інформацію про візити пацієнтів в електронну систему. З квітня запускається електронний рецепт. Пацієнти будуть отримувати перелік необхідних ліків по смс або електронною поштою. При відсутності мобільного зв'язку лікар роздрукує цей список.

У поточному році будуть впроваджені електронні направлення до спеціалістів і лікарняні листи. З середини 2019 го в рамках програми "Безкоштовна діагностика" електронні інструменти з'єднають первинна і спеціалізована ланка. І після цього ми впритул наблизимося до впровадження сучасних європейських інновацій.

Сьогодні Україна має унікальний шанс синхронізувати свої медичні реалії зі світовими трендами. Але для цього потрібно створити інноваційну інфраструктуру сучасної системи охорони здоров'я. І тоді можна буде замахнутися на більше масштабні завдання.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme